Konrad i Daniel Dawdo wraz z Chromikiem Żary zdobywają Mistrzostwo Polski Kadetów 2015 - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

« powrótKonrad i Daniel Dawdo wraz z Chromikiem Żary zdobywają Mistrzostwo Polski Kadetów 2015

25.05.2015 20:21 Nasi koszykarze Konrad i Daniel Dawdo reprezentujący dzięki umowie szkoleniowej Chromika Żary wywalczyli Mistrzostwo Polski U 16 . To największy sukces naszych wychowanków w historii działalności naszej sekcji.

Należy wspomnięć bardzo dobrą postawę Chromika w grach eliminacyjnych, po dwóch meczach grupowych zapewnił sobie awans do półfinału , w którym po wyrównanym spotkaniu pokonał UKS Trefl Sopot 63 : 51. W finale zmierzył się z gospodarzem turnieju KS Rosa Sport Radom.

O losach finału zdecydowała ostatnia kwarta. Niepokonany do meczu finałowego KS Rosa Sport Radom w najważniejszym starciu tegorocznych zmagań musiał uznać wyższość Chromika. Finał rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 16:6. Wraz z upływem czasu coraz lepiej prezentowali się późniejsi mistrzowie polski. Jeszcze przed zmianą stron Chromik potrafił doprowadzić do remisu, a przez całą trzecią kwartę mecz toczył się kosz za kosz. Na zakończenie trzeciej kwarty Rosa wyszła jeszcze  na prowadzenie 38:35, ale później bardzo długo nie potrafiła rzucić punktów z gry. Pierwszy rzut po akcji gospodarze trafili dopiero w połowie czwartej kwarty, przegrywali jednak wtedy już 42:53. Rozpędzony Chromik w ostatniej kwarcie pokazał klasę zwyciężając ją 30:12, a całe spotkanie 65:50. Ze świetnej strony pokazali się nasi koszykarze, których postawa walnie przyczyniła się do wywalczenia tytułu , Konrad rzucił 16 pkt( skuteczność 72%), miał 9 zbiórek, 3 asysty i 1 blok , co dało eval na poziomie 26, Daniel zdobył 15 pkt( skuteczność 63%), dołożył do tego również 15 zbiórek i 1 blok, co dało eval 27. Konrad Dawdo znalazł również uznanie w oczach trenerów, którzy wybrali go do pierwszej piątki turnieju.