Bez szczęśliwego finału w Gliwicach - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

« powrót Bez szczęśliwego finału w Gliwicach

Bez szczęśliwego finału w Gliwicach

19.02.2017 6:26 Jeszcze na 2 min. przed zakończeniem meczu na tablicy wyników był remis i spora nadzieja na pierwszą wyjazdową wygrana. O niepowodzeniu zdecydowała końcówka, w której gospodarze zagrali rozważniej i odnieśli zwycięstwo po meczu walki.

W przedmeczowych sondażach to GTK, czwarta ekipa ligi była faworytem rywalizacji. Jednak nasi koszykarze postawili trudne warunki gry. Po nerwowym początku w którym oba zespoły nie potrafiły skutecznie kończyć akcji, pierwsze punkty w meczu zdobył A. Leńczuk. Słabość rzutowa obu drużyn trwała prawie sześć minut, a przerwał ją młody M.Jędrzejewski serią 4 pkt. co dało impuls GTK i pozwoliło wypracować 5 pkt. przewagę na koniec I kwarty. W drugie kwarcie gospodarze powiększyli dystans o 7pkt.,a nasz zespół miał sporo problemów z kończeniem akcji spowodowanym obrona na pograniczu faulu.  Po dużej przerwie nasza drużyna wyszła na parkiet mocno zdeterminowana, dobra obrona utrudniała skutecznie poczynania przeciwnikom, nasi koszykarze odrobili 8 pkt. w niespełna 3 min.. Pierwsze punkty GTK w tej kwarcie zdobył w 4 min., ale to był tylko przerywnik w systematycznym odrabianiu strat przez nasz zespół. Kolejny run 11 pkt. w którym drogę do kosza znalazły 3 trójki, pozwolił wyjść na 3 pkt. prowadzenie. W samej końcówce kwarty nasz zespół popełnił kilka błędów co pozwoliło gliwiczanom odrobić straty i utrzymać 2 pkt. prowadzenie. W czwartej kwarcie, trwała walka punkt za punkt , o losach zwycięstwa zdecydowały ostatnie minuty , więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Zmagania w gliwickiej hali oglądała spora grupa sympatyków kłodzkiej drużyny. Była ona tak ekspresyjna w swoim dopingu, że wielokrotnie dominowała na trybunach, nasi zawodnicy w trudnych momentach mogli liczyć na wsparcie kibiców tak , jak by grali we własnej hali. Serdeczne podziekowania dla wszystkich którzy wspierali nasz zespół, pokazaliście moc.

GTK Gliwice - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 67 : 60 (16:11, 15:8, 11:21, 25:20)

Punktowali : A.Leńczuk 20 (4×3), M.Bluma 12 (1×3),M. Kowalski 8 (2×3), O.Sanny 6 (2×3),M. Lipiński 5 (1×3), M.Kliniewski 5, M.Kasiński 4, M. Muskała 0.

GTK : Jędrzejewski 17, Pieloch 17(3x3), Salamonik 13(1x3), Dziemba 6, Weselak 6, Filipiak 5(1x3), Podulka 3(1x3, Radwański 0, Ratajczak 0, Rutkowski 0.