Przerwana passa we własnej hali - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

« powrótPrzerwana passa we własnej hali

Przerwana passa we własnej hali

25.02.2017 22:24 Pierwszej porażki we własnej hali w 2017 roku doznali nasi koszykarze. Po emocjonującej końcówce ulegli GKS Tychy 76 : 78

Ciekawą i zaciętą rywalizację obejrzeli kibice w kłodzkeij hali. Zespół ze śląska podszedł do meczu z pełnym zaangażowaniem.

Pierwszą skuteczną akcję w meczu wykonał celnym rzutem za 3 pkt. M.Muskała, w kolejnych minutach zarysowała się lekka przewaga naszego zespołu , jednak w drugiej części kwarty goście odrobili straty i dzięki rzutom wolnym  T.Bzdyry i celnej trójce w ostatniej skundzie H.Mazura (13 pkt w tej części gry ) tyszanie prowadzili 6 pkt.. Początek dwugiej kwarty stał po znakiem nieskutecznosci obu ekip. Niwelowanie strat naszego zaspołu rozpoczeło się od 6 min., kiedy to po faulu niesportowym M.Piechowicza, rzuty wolne wykonał M.Lipiński , a po wznowieniu celnym rzutem za 3 popisał się M.Bluma. Na minutę przed końcem wyrównał A.Leńczuk , jednak  kolejne rzuty wolne (coraz częściej dyktowane w tym spotkaniu) zdecydowały, że na przerwę z 2 pkt. prowadzeniem schodził GKS. Trzecia kwarta stała już pod znakiem rzutów wolnych, my i goście z tego elementu zdobyliśmy po 8 pkt. Niestety już w pierwszej minucie tej części z gry wyeliminowany został przez uraz będący w dobrej dyspozycji tego dnia M.Kowalski. W czwartej kwarcie walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre. Niestety za nadmiar przewinien boisko musieli opuścić nasi kolejni zawodnicy M.Kasiński  i M.Muskała co mocno ograniczało rotację. Od 3 minuty przewagę zaczęli budować tyszanie. Impuls do odrabiania strat dał O. Sanny dwoma rzutami wolnymi , następnie za 2, a w kolejnej akcji za 3 pkt.trafił A.Leńczuk pomniejszajac stratę do dwóch pkt. Na 2 min. przed końcem świetnie spisujący się w tej części gry A. Leńczuk rzutem za dwa wyprowadził naszą drużynę na 1 pkt. prowadzenie. Goście odpowiedzieli celną dobitką M.Kowalewskiego. W następnej akcji celny rzut za trzy ponownie trafił A.Leńczuk. Kolejne udane akcji przeprowadził już GKS za sprawą  M.Zuba i świetnie dysponowanego w końcówce meczu K.Szpyrki. W odpowiedzi na 11 sek. przed końcem za dwa trafił O.Sanny. Przerywanie akcji faulami nie pozwoliło odrobić strat i to goście mogli cieszyć się z cennego 2 pkt. zwycięstwa.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - GKS Tychy 76:78 (18:24, 17:13, 15:14, 26:27)

Punktowali:A.Leńczuk 22 (3×3),M. Bluma 18 (3×3),M. Kowalski 9 (2×3), M.Muskała (3×3),M. Sanny 8, R.Wojciechowski 3,M. Kliniewski 3,M. Kasiński 2,M. Lipiński 2,

GKSBzdyra 17(2x3), Mazur 17(3X3), Szpyrka 17(1x3), Deja 9(1x3), Kowalewski 6, Zub 5, Piechowicz 4, Basiński 3(1x3).