Dziś jest: czwartek, 25.04.2024 | Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

« powrótKolejna udana niedziele młodzieżowców

Kolejna udana niedziele młodzieżowców

10.03.2017 8:43 - Konrad Tkaczyk

W minioną niedzielę 5 marca 2017 nasi młodzi koszykarze z roczników 2004 i młodsi (U-13) rywalizowali w kolejnym turnieju Dolnośląskiej Ligi Mini Koszykówki. Tym razem udaliśmy się do Wrocławia na mecze z WKS Śląsk II Wrocław i gospodarzem turnieju ekipą WKK I Wrocław.

Na początek zmagań stanęliśmy do rywalizacji z WKS Śląsk II, mecz od samego początku ułożył się po naszej myśli i po uzyskaniu prowadzenia kontrolowaliśmy mecz, powiększając przewagę z minuty na minutę. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 64 : 13, a najskuteczniejszym naszym zawodnikiem był Samuel Gusławski zdobywca 28pkt, który wykorzystywał dobre podania kolegów. Ogólnie cały zespół rozegał bardzo dobre zawody.

Po krótkim odpoczynku rozpoczął się mecz z gospodarzami WKK I. Mecz zaczeliśmy bardzo dobrą defensywą, która nie pozwoliła przeciwnikom zdobyć pkt przez pierwsze 4 minuty, w tym czasie prowadziliśmy 3 : 0, po zmianie zawodników nadal bardzo dobrze graliśmy w obronie i udanie w ataku, po pierwszej kwarcie wygrywaliśmy 9 : 7. Druga kwarta to również bardzo wyrównane zawody, ale po pierwszej połowie to nasi rówieśnicy z Wrocławia mieli nieznaczną przewagę 15 : 13. Po przerwie nasi zawodnicy lekko opadli z sił i wrocławianie zaczęli wypracowywać przewagę, nasz zmęczenie i zdecydowanie silniejsze warunki fizyczne zawodników WKK nie pozwoliły nam dogonić przeciwnika. Przegraliśmy 43 : 27. Ale był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu, na pewno w obronie - w której wyróżniał się Jakub Kwiatkowski, walcząć ze zdecydowanie wyższymi kolegami. Najkuteczniejszym naszym zawodnikiem, ba - zawodniczką była Aleksandra Mielnicka, zdobywczyni 8pkt.

Dziękujemy rodzinom naszych zawodników, którzy dzielnie kibicowali na trybunach pięknej hali we Wrocławiu!!!