Legia Warszawa awansowała do ekstraklasy. - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 19.04.2024 | Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

« powrótLegia Warszawa awansowała do ekstraklasy.

Legia Warszawa awansowała do ekstraklasy.

22.05.2017 8:00 W trzech meczach zamknęła się rywalizacja w finale play-off pierwszej ligi. Legia Warszawa trzykrotnie pokonała GTK Gliwice, w ostatnim meczu wygrywając na parkiecie rywala 74:65.

Dwa pierwsze mecze finału rozgrywane w Warszawie były wyrównane, ale w najważniejszych momentach przewagę potrafiła odzyskiwać Legia, której niewątpliwym atutem w rywalizacji z GTK był szeroki i bardziej doświadczony w meczach o stawkę skład. W trzecim  meczu w Gliwicach zacięta była już tylko pierwsza połowa, po dużej przerwie piętnastopunktową przewagę wypracowali legioniści, którzy przy słabszej postawie w tej części meczu GTK, nie zmarnowali okazji i odnieśli trzecie potrzebne do uzyskania awansu zwycięstwo.

GTK Gliwice - LEGIA Warszawa 65 : 74 (11:18, 21:14, 13:28, 20:14)

GTK: Kacper Radwański 24, Marceli Dziemba 13, Aleksander Filipiak 8, Marcin Salamonik 7, Dominik Rutkowski 6, Michał Jędrzejewski 2, Kosma Kołcz 2, Damian Pieloch 2, Grzegorz Podulka 1,

Legia: Łukasz Wilczek 24, Piotr Robak 15, Mateusz Jarmakowicz 11, Adam Linowski 10, Michał Aleksandrowicz 4, Tomasz Andrzejewski 4, Grzegorz Kukiełka 4, Grzegorz Malewski 2