BANER
Dziś jest: piątek, 29.03.2024 | Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

« powrótBydgoszczanie lepsi

Bydgoszczanie lepsi

08.10.2017 5:45 Czwarta kwarta zdecydowanie pod dyktando gości. Astoria zwycięża 98 : 79.

Początek meczu to duża nerwowość z obu stron. Pierwsi emocje opanowali goście , dla których wynik otworzył M.Grot w 3 min. gry. Cała  kwarta nie zachwycała poziomem, ale to Astoria w końcówce wypracowała 6 pkt. przewagę. Drugą kwartę nasi koszykarze rozpoczęli równie ospale, goście powiększali różnicę i dopiero końcowe fragmenty pozwoliły utrzymać stratę na poziomie 7 pkt. Po dużej przerwie gra z naszej strony nabrała nieco jakości, zaczęliśmy trafiać z dystansu i zmniejszyliśmy przewagę Astorii do 3 oczek. Jednak coraz skuteczniejsza gra gości po koszem nie pozwoliła jej zniwelować. Ozdobą ostatnich sekund była  wymiana "ciosów" z dystansu M.Kulona i P.Szpicy. Czwarta kwarta to już zdecydowanie lepsza gra Astorii. Od jej początku budowała przewagę wykorzystując większa swoją fizyczność pod koszem i uruchamiając kontrataki po naszych nieskutecznych akcjach. Goście odskoczyli na kilkanaście punktów i utrzymali dystans do końca, zwyciężając ostatecznie 19 pkt.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Enea Astoria Bydgoszcz 79 : 98 (12:18, 21:22, 24:25, 22:33)

Punktowali: Kulon 17(4x3), Sanny 14, Kasiński 11, Rutkowski 10(2x3), Weiss 10(2x3), Wojciechowski 9, Jodłowski 6, Kliniewski 2, Kowalski 0, Muskała 0, Rogalewski 0.

Astroria Bydgoszcz: Śpica 22(3x3), Szyttenholm 17, Grod 16(1x3), Frąckiewicz 9, Pochocki 8, Bierwagen 8 (2x3)), Barszczyk 5(1x3), Gospodarek 5, Korniiets 5(1x3), Fatz 2, Kondraciuk 0, Przybylski 0.

Autor zdjecia : Dawid Broniszewski

W 3 kolejce na parkietach I ligi było ciekawie.

W Kołobrzegu mają patent na GKS, bo to kolejna wygrana Kotwicy w rywalizacji między klubami. Sokól do przerwy wygrywał w Stargardzie 47 : 41, by ostatecznie ulec Spójni 25 pkt. Znakomita końcówka Siarki w meczu ze Zniczem 31:11, pozwoliła zabrać pruszkowianom zwycięstwo. Jamalex nie miażdżył w Prudniku , ale pewnie wygrył dzięki dobrej postawie w IV kwarcie.

Pozostałe mecze:

Pogoń Prudnik -  Jamalex Polonia Leszno 63:75 (16:20, 17:22, 20:14, 10:19)

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 92:67 (19:25, 22:22, 30:11, 21:9)

Siarka Tarnobrzeg - Znicz Bsket Pruszków 85:78 (15:24, 23:16, 16:27, 31:11)

Energa Kotwica Kołóbrzeg - GKS Tychy 89:81 (16:22, 17:7, 29:19, 27:33)

KK Warszawa - Śląsk Wrocław 56:72 (13:11, 8:28, 19:18, 16:15)

Biofarm Basket - SKK Siedlce 86:72 (16:18, 18:13, 26:18, 26:23)

Noteć Inowrocław  - R8 Basket AZS Politechnika Kraków  71:94 (21:24, 14:14, 18:32, 18:24)