Wygrana po horrorze - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 26.04.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

« powrótWygrana po horrorze

Wygrana po horrorze

19.11.2017 19:27 Z pierwszą wygraną na wyjeździe wracają z Kołobrzegu nasi koszykarze. Po dramatycznej końcówce pokonali Kotwicę 63 : 60.

Ten mecz miał być meczem walki i takim był. Nasza drużyna nie przystępowała do niego w roli faworyta i trudno było liczyć na fajerwerki T. Stępnia, który w tym tygodniu miał okazję ćwiczyć z kolegami tylko 2 razy. Pierwsze punkty w meczu zdobył D. Rutkowski, odpowiedział P. Przyborowski. W dalszej części kwarty najpierw nieznacznie prowadziła Kotwica, później na prowadzeniu był nasz zespół, który w końcówce tej części gry pozwolił gospodarzom zniwelować straty do 1 pkt. Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Kotwicy jednak w miarę upływu czasu inicjatywę przejęli nasi koszykarze. Kłodzczanie dobrze bronili, dominowali na obu tablicach, a także dobrze prezentowali się na dystansie, punktowali T.Stępień , O.Sanny D.Rutkowski. Kotwica nie potrafiła skutecznie odpowiadać, to pozwoliło zbudować przewagę i nasz zespół na dużą przerwę schodził z 15 pkt zaliczką. Początek trzeciej kwarta to seria nieudanych akcji z obu stron, pierwsze punkty zdobyła Kotwica po niemal 4 min. gry z rzutów wolnych, nasz zespół przełamał się dopiero  po 5 min. Celne trafienia M. Jodłowskiego, a chwilę później T.Stępnia doprowadziły do powiększenia przewagi do 21pkt.. Można było sądzić, że rozstrzygnęły się już losy wygranej. Nic bardziej mylnego, od tego momentu nasz zespół  w ciągu kilku minut pozwolił kołobrzeżanom odrobić 10 pkt., to przywróciło im wiarę, że mogą jeszcze powalczyć o wygraną. Do czwartej kwarty nasz zespół przystąpił bardziej skoncentrowany, kilkunastopunktową przewagę utrzymywał przez ponad 5 min. Niestety później zanotował 2,5 min. przestój w którym gospodarzom udało się zmniejszyć straty do 5 pkt. Zapowiadała się nerwowa końcówka. Gospodarze wykorzystali sytuacje i celnymi rzutami dystansowymi  na 1,30 min. przed końcem wyszli na1 pkt. prowadzenie. Wydawać by się mogło, że  zwycięstwo wymknęło nam się z rąk, zwłaszcza , że na 6 sek. przed końcem sędziowie, odgwizdali problematyczne przewinienie drużyny w akcji obronnej pod naszym kosz i przyznali rzuty wolne Kotwicy. Na lini stanął P.Przyborowski , który dwa razy spudłował. Po naszej zbiórce, indywidualną akcją 1 na 1 D.Rutkowskiego odzyskaliśmy prowadzenie. Na 4 sek. przed końcem po niecelnym rzucie Kotwicy piłkę przejął M.Kulon, po szybkim faul na nim, gra przeniosła się na linie rzutów wolnych kołobrzeżan i dwa trafione rzuty dały 3 pkt. przewagę na 2 sek. przed zakończeniem. Sytuacyjna próba rzutu D.Dzierżaka z własnej połowy okazała się niecelna i to nasza drużyna mogła się cieszyć ze szczęśliwego, ale wielce zasłużonego zwycięstwa.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 60 : 63 ( 13:14, 10:24, 11:7, 26:18)

Punktowali: D.Rutkowski 16(2x3), T.Stępień 11(3x3), M.Jodłowski 8, M.Kasiński 8, M.Kliniewski 6, M.Kulon 5, O.SAnny 5(1x3), R.Wojciechowski 4, M.Lipiński 0.

Kotwica: D.Gruijć 15(2x3), P.Pawłowski 14(4x3), P.Dzierżak 13, P.Przyborowski 11,S.Rduch 3(1x3), P.Bodych 2, S.Ryżek 2.

Pozostałe wyniki kolejki :

Biofarm Bsket Poznań - Polfarmex Kutno  72:64 (17:17, 11:15, 16:16, 28:16)

Jamalex Polonia Leszno - Sokół Łańcut 79:49 (9:21, 24:8, 27:11, 19:9)

Siarka Tarnobrzeg - Spójnia Stargard 80:86 (23:26, 20:19, 14:20, 23:21)

GKS Tychy - Śląsk Wrocław 96:88 (26:17, 21:23, 21:22, 28:26)

SKK Siedlce - ENEA Astoria Bydgoszcz 85:79 (20:16, 21:22, 25:20, 19:21)

Znicz Basket Pruszków - R8 Basket politechnika Kraków  62:64 (9:10, 22:10, 17:15, 14:29)

Pogoń Prudnik - KK Warszawa 77:63 (19:9, 20:16, 23:17, 15:21)