Przegrana z R8 po dobrej grze - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: środa, 24.04.2024 | Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

« powrótPrzegrana z R8 po dobrej grze

Przegrana z R8 po dobrej grze

22.12.2017 20:04 To był jeden z najlepszych meczów wyjazdowych w wykonaniu naszych koszykarzy. Przegrana 86 : 103 nie do końca odzwierciedla jak wyrównana i ciekawa było to rywalizacja.

Kłodzczanie bardzo dobrze  rozpoczęli spotkanie. Zorganizowana obrona, koncentracja i walka na tablicach utrudniała mocno poczynania gospodarzy. Taka postawa na boisku pozwoliła wyjść na powadzenie 18 :11 w 6 min. gry, dobrą dyspozycję rzutową pokazywali  T.Stępień (3x3 w tym fragmencie gry), O. Sanny i R.Wojciechowski. Na  1 min. przed zakończeniem pierwszej kwarty gospodarze po raz pierwszy wyszli na 1 pkt. prowadzenie. Nasz zespół odzyskał przewagę na 13 sek. przed końcem , ale krakowianie zniwelowali ją po zakończonej w ostatnich sekundach akcji M.Nowakowskiego. Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze wypracowali klikupunktową zaliczkę, ale nasz zespół nie oddawał inicjatywy i w końcówce tej części gry prowadzenie 48 : 44 było już po naszej stronie. Wynik kwarty ustalił M.Hicks wykonując 3 celne rzuty wolne na 13 sek. przed końcem. Po dużej przerwie nasza drużyna kontynuowała dobrą grę , gospodarze praktycznie przez całą kwartę byli na minusie, nasza przewaga oscylowała pomiędzy 1 a 5 pkt. Sytuacja zmieniła się na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem, kiedy to po akcji 2+1 M.Malczyka , R8 wyszło na prowadzenie, wynik kwarty ponownie ustalił M.Hicks celnym rzutem za linii 6,75. Czwarta kwarta rozpoczęła się od udanych akcji gospodarzy, po 4 minut gry prowadzili 13 pkt. Nasi koszykarze nie złożyli broni  w ciągu 2 min. zniwelowali przewagę do 7 oczek. Kolejne akcje z obu stron doprowdziły do stanu 89:80 na 3 min. przed końcem. Ostatnie minuty to pokaz nieprzeciętnych możliwości M. Hicksa , zawodnik trzykrotnie trafił z dystansu sporo ponad ośmiometrowego (w całym meczu 7/10 celnych prób za 3 pkt). Z naszej strony odpowiadał M.Kulon, który dwukrotnie w przeciągu 30 sek.  również  trafił za 3. Wygrana krakowian jest bezdyskusyjnie zasłużona , ale wynik 103 : 86 nie do końca odzwierciedla jak wyrównane było to spotkanie. Na zakończenie można bez większej przesady stwierdzić, że nasz zespół mimo przegranej, walecznie i godnie pożegnał stary rok , wszystkim należą się serdeczne podziękowania za taką postawę.

R8 Basket Politechnika Kraków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 103 : 86 (23:24, 23:25,23:19,33:19)

Punktowali: Stępień 20(4x3), Sanny 16(1x3), Rutkowski 13, Wojciechowski 13, Kulon 13(3x3), Kasiński 8(1x3), Jodłowski 3(1x3), Kowalski, Lipiński, Kliniewski, Rogalewski 0.

R8 Basket AZS Politechnika: Hicks 29(7x3), Malczyk 15(2x3), Dłuski 14, Jakub Załucki 12(3x3), Baran 9(1x3), Dwernicki 7, Pełka 7, Hajrić 6, Nowakowski 2, Sasnal 2, Aleksander Załucki 0.