Derby dla Kłodzka !!! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

« powrótDerby dla Kłodzka !!!

Derby dla Kłodzka !!!

15.01.2018 7:05 Dobra postawa naszego zespołu w ostatnich tygodniach zaprocentowała wygraną w derbach Dolnego Śląska, po ciekawym i widowiskowym meczu pokonaliśmy zdecydowanie Śląsk Wrocław 88 : 72.

Można napisać, że to zwycięstwo za 3 pkt. Wygrana to jedno, a rozmiar to drugi aspekt sprawy. Nasz zespół odrobił 14 pkt. stratę z pierwszego meczu więc w podsumowaniu sezonu zasadniczego może to mieć wpływ na końcową lokatę w przypadku tej samej ilości punktów.

Zbudowanie dobrej atmosfery przed meczem przyniosło b.dobry skutek, nasz zespoł przystąpił do gry dobrze zmotywowany i skoncentrowany. Pierwsza kwarta rozpoczęła się dość niemrawo, ale kolejne minuty pokazały, kto może dyktować warunki w tym spotkaniu. Pewności w grze gospodarzom dodała  świetna dyspozycja rzutowa T.Stępnia(11pkt. (3x3) w tej części). Nasz zespół grał konsekwentnie w obronie i ten element miał duży wpływ na końcowy wynik. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 7 pkt. W drugiej przewaga zwiększyła się do 16 oczek. Po dużej przerwie obraz gry się nie zmienił. Próby powrotu do gry o zwycięstwo wrocławianom uniemożliwili dobrze dysponowani na dystansie M.Kowalski i M.Kasiński, swoje punkty po penetracjach dokładał D.Rutkowski . Goście zerwali sie do odrabiania strat w ostatniej części meczu, ale nasz młody zespół odparl ten atak i nie zagrożony zakończył zawody.

Całej drużynie należą się słowa uznanie. Nasz zespół dobrze dzielił się piłką , z dużym zaangażowaniem walczył na obu tablicach, a przede wszystkim utrzymał kocentrację do końca. Pokazał tym , że jako jedna z najmłodszych ekip w rozgrywkach okrzepł w ligowej walce i może stawiać wysoko poprzeczkę każdemu rywalowi. Wygrana w sobotnich derbach nie powinna być odbierana w kategorii wielkiej niespodzianki, dziełem przypadku, tylko efektem cierpliwej, rzeczowej i konsekwentnej pracy z zespołem.

Zetkama Doral  Nysa Kłodzko - WKS Śląsk Wrocław 88 : 72 (18:11, 23:14, 21:16, 26:31)

Punktowali : Stępień 23 (4×3), Rutkowski 19 (1×3), Kasiński 10 (2×3), Kowalski 8 (2×3), Wojciechowski 8, Kulon 7 (1×3), Jodłowski 5, Sanny 4, Kliniewski 4, Rogalewski, Muskała.

Śląsk : Dziewa 17, Mroczek- Truskowski 17(2x3), Grzeliński 15(1x3), Bluma 8(1x3), Musiał 7(1x3), Pawłucki 5(1x3), Michałek 3(1x3), Kuta.