Na tarczy z Poznania - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 28.03.2024 | Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

« powrótNa tarczy z Poznania

Na tarczy z Poznania

10.03.2018 23:54 Po środowym dobrym meczu w Kłodzku, w Poznaniu nasz zespół pokazał się z dużo słabszej strony . Gospodarze zdominowali wydarzenia na boisku w drugiej części meczu, co w wyniku dało naszemu zespołowi wysoką przegraną 43 : 73.

Wynik meczu otworzył T.Stępień celnym rzutem za 2 pkt., kolejne minuty to nerwowa gra z obu stron i wynik na remisie. Końcówka kwarty należała do Biofarmu, dzięki dwukrotnemu trafieniu za 3 pkt. M.Konopatzkiego , poznanianie uzyskali  6 pkt. prowadzenie. Druga część meczu była wyrównana, jednak gospodarze powiększyli przewagę dzięki skutecznym zagraniom A.Metelskiego i M.Konopatzkiego(kolejne 2x3) w zamykających kwartę fragmentach gry. Po dużej przerwie pierwsze 5 min. było decydujące o tej części  spotkania , gospodarze zaliczyli 9 pkt. run, nasz zespół odpowiedział w ciągu minuty zdobyciem 8 pkt. ale końcówka ponownie należała do Biofarmu, który zwiększył zaliczkę do 16 pkt. Ostatnią kwartę dobrze rozpoczęli poznanianie, rozluźnieni wysokim prowadzeniem, zdobywali punkty z dystansu. Z naszego zespołu "zeszło powietrze", z trudem konstruował akcje, raził nieskutecznością ( w całym meczu ledwie 24 % skuteczność rzutowa), słabo grał pod tablicami. Ostatecznie Biofarm wygrał 30 pkt. co jest praktycznie bez znaczenia, jednak niepokoi postawa naszego zespołu, który potrafi zagrać tak różne dwa spotkania w ciągu niespełna 3 dni.

To już historia, przed naszą drużyną ważne spotkania z SKK Siedlce i nareszcie całotygodniowy czas na przygotowanie się do tego meczu.

Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73 : 43 (18:12, 14:11, 20:13, 21:7)

Punktowali : Kowalski 11 (3x3), Sanny 10 (2×3), Stępień 7, Kulon 6, Kliniewski 4, Malona 3, Kasiński 2, Lipiński, Wojciechowski, Jodłowski .

Biofarm : Konopatzki 23(6x3), Kurpisz 10(1x3), Metelski 9, Struski 8(1x3), Fiszer 7(1x3), Czyż 5, Tomaszewski 5(1x3), Gruszczyński 2, Samsonowicz 2, Wieloch 2, Simon.