Udany rewanż na SKK - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 19.04.2024 | Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

« powrótUdany rewanż na SKK

Udany rewanż na SKK

18.03.2018 0:11 Nasi koszykarze zrewanżowali się SKK za przegraną w I części rundy zasadniczej, po bardzo dobrej III i IV kwarcie pokonali siedlczan 84 : 59 , odrabiając tym samym stratę z poprzedniego meczu.

Kolejny bardzo dobry mecz przed własną publicznością rozegrali kłodzcy koszykarze. W pierwszej kwarcie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu co zaowocowało 4 pkt . zaliczką.  Początek drugiej należał do gości, którzy odrobili straty i po 4 min gry wyszli na 5 pkt prowadzenie. W końcówce tej części gry zmniejszaliśmy dystans punktowy do gości , a powrót na prowadzenie dały nam dwie akcje T.Stępnia który najpierw trafił za trzy i a po kilkunastu sek. wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Po zmianie stron nasz zespół rozpoczął budowanie przewagi. Istotna była dobra postawa w obronie, kilka przechwytów i wykorzystywanie gry kontry, dało w efekcie 14 pkt. prowadzenie na zakończenie III kwarty. Ostatnia część meczu to nadal energetyczne widowisko, siedlczanie nie składali broni, ważne dla nich było przegranie spotkania mniejszą różnicą punktową niż 13 oczek, co mogło dać im ewentualny przywilej własnego parkietu w fazie play out. Oczywiście nasz zespół miał tego świadomość i nie odpuszczał. W połowie kwarty wypracował 23 pkt. przewagę i kontrolował przebieg spotkania do ostatnich sekund czasu gry, wygrywając zasłużenie różnicą 25 pkt. To bardzo ważne zwycięstwo na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej. Nasza drużyna pozostaje w walce z Pogonią i Kotwicą o przywilej własnego parkietu w fazie play out.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - SKK Siedlce 84:59 (23:19, 13:16, 22:8, 26:16)

Punktowali : Stępień 25 (6×3), Kulon 17, Kowalski 10 (3×3), Wojciechowski 10, Malona 7 (1×3), Sanny 7 (1×3), Jodłowski 6, Kliniewski 2, Lipiński, Kasiński, Rogalewski.

SKK : Król 12(1x3), Lewandowski 10(2x3), Kołodziński 7(2x3), Obarek 7(1x3), Stefanik 6, Nędzi 5, Rajewicz 5, Wróbel 5(1x3), Czosnowski 2, Migała 0.

Retransmisja z meczu  z SKK zrelizowana przez TV Kłodzką.

Kolejne spotkanie już środę , kiedy to w Tychach zmierzymy się z walczącym o fazę play off GKS-em.

KK Warszawa  74  : 102  Biofarm Basket Poznań  18.03.2018 15:00
  WKS Śląsk Wrocław  82  : 81  Elektrobud-Investment ZB Pruszków  18.03.2018 18:30