Dziś jest: czwartek, 25.04.2024 | Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Wiadomości

« powrótNieudany wyjazd do Żar

Nieudany wyjazd do Żar

08.12.2018 21:55 Niestety nie udał się wyjazd do Żar naszym koszykarzom, po emocjonującej końcówce ulegli Chromie 72 :75

Pierwsza kwarta to dobra postawa naszych koszykarzy. Seryjnie zdobywali punkty, najpierw K. Krajniewski, a w drugiej jej części J.Bartkowiak, dało to 7 pkt. prowadzenie. W drugiej ćwiartce gospodarze zniwelowali straty do 3 oczek.  Wydawało się , że  w trzeciej kwarcie decydowały się losy spotkania nasi koszykarze popełniali sporo strat, mieli coraz większe problemy z przewinieniami, zawodziła też skuteczność. Pozwoliło to Chromie odrobić straty i wyjść na 10 pkt. prowadzenia. Jednak w ostatniej części meczu nasz zespół podjął walkę i mimo zejścia z boiska za przekroczenie limitu przewinień R.Wojciechowskiego i J.Bartkowiaka, odrobił straty i na 2 min. przed końcem objął prowadzenia. Losy spotkania odwrócił M.Matczak, który udaną akcją 2+1 wyprowadził ponownie Chromę na 1 pkt. na prowadzenie , a później nie mylił się na lini rzutów wolnych. Próba doprowadzenia do dogrywki rzutem za 3 pkt. na 7 sek przed końcem był nieudana. Pozwoliło to gospodarzom po zbiórce w obronie cieszyć się z wygranej i utrzymania pozycji lidera.

Chromik Żary - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 75 : 72 (15 : 22, 23 :19, 22 : 9, 15 : 22)

Punktowali : Krajniewski 18 (2×3), Bartkowiak 16, Kowalski 13 (3×3), Wojciechowski 11, Rogalewski 5 (1×3), Szymański 4, Zubik 4, Mishchenko 1, Włodarczyk, Burnus.

Chroma : Matczak 31(2x3), Małachowski 17, Kołczan 6, Rusiński 6, Kliniewski 5, Kołkowski 5, Chrbaczuk 5.

Pozostałe wyniki

12 kolejka
  PGE Turów Zgorzelec  69  : 91  RKKS Rawia Rawag Rawicz  07.12.2018 19:30
  Weegree AZS Politechnika Opolska  80  : 85  Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie  08.12.2018 17:00
  BC Obra Kościan  93  : 80  Exact Systems Śląsk II Wrocław  08.12.2018 17:00
  KS Kosz Pleszew  89  : 79  KS Sudety Jelenia Góra  08.12.2018 18:00
  Intermarche II Zielona Góra  62  : 73  Röben Gimbasket Wrocław  08.12.2018 18:30