Mecz na szczycie dla Kłodzka - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: środa, 24.04.2024 | Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

« powrótMecz na szczycie dla Kłodzka

Mecz na szczycie dla Kłodzka

09.03.2019 20:26 Z pojedynku 2 i 3 drużyny grupy, zwycięsko wyszli nasi koszykarze pokonując po zaciętej końcówce Swiss Krono Żary 85 : 83.

Kolejny emocjonujący mecz kłodzkich koszykarzy mogli obejrzeć sympatycy tego sportu. Przebieg spotkania i stawka zbliżone były do tego z Opola. Początek wyrównany, ale końcówka pierwszej kwarty dla przyjezdnych dzięki utrzymaniu wysokiej skuteczności rzutowej. W drugiej części nasz zespół zdecydowanie poprawił  obronę, co otworzyło więcej opcji w ataku. Przełożyło się to na szybkie odrobienie strat i jeszcze przed dużą przerwą wyjście na prowadzenie. Trzecia kwarta przebiegała pod naszą kontrolą, a zespół systematycznie budował przewagę , która na 4 min. przed jej zakończeniem wzrosła do 13 pkt.. Goście nie złożyli jednak broni i w końcowych fragmentach zdołali zniwelować straty do 6 oczek. Początek ostatniej kwarty był mocny w wykonaniu naszych koszykarzy, którzy w ciągu 1,5 min., zwiększyła przewagę do 14 pkt.. Można było myśleć, że przy takiej dobrej dyspozycji losy wygranej są przesądzone. Jednak w kolejnych minutach sytuacja się zmieniła. Nasz zespół nieco się rozluźnił, kilka widowiskowych akcji nie skończył punktami. Pozwoliło do gościom wrócić do gry o zwycięstwo, a w konsekwencji dzięki skutecznej grze na minutę przed końcem doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do naszych, a szczególnie do Marcina Kowalskiego który w pojedynku strzeleckim z Mariuszem Matczakiem okazał się lepszy i podobnie jak w Opolu poprowadził nasz zespół do zwycięstwa. Gratulacje dla całej drużyny, która pokazuje dobrą dyspozycję w pojedynkach z wymagającymi przeciwnikami.

Szczególne podziękowania należą się naszym sympatykom. Cieszy rosnąca frekwencja w kłodzkiej hali, jak również aktywność dopingowa naszych kibiców.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Swiss Krono Żary  85:83 (21:31, 24:12, 24:20, 16:20)

Punktowali :Krajniewski 19 (3×3), Bartkowiak 19, Kowalski 15 (2×3), Weiss 10, Kutta 10 (1×3), Wojciechowski 9, Zubik 3 (1×3).

Swiss Krono : Małachowski 27, Kliniewski 18, Matczak 17(2x3), Harbarchuk 12(4x3), Rusiński 4, Nowicki 2 ,Barcz 2, Kołkowski 1.

Pozostałe mecze :

25 kolejka
  Exact Systems Śląsk II Wrocław  66  : 73  BC Obra Kościan  09.03.2019 16:00
  KS Sudety Jelenia Góra  80  : 86  KS Kosz Pleszew  09.03.2019 18:30
  Röben Gimbasket Wrocław  77  : 64  Intermarche II Zielona Góra  09.03.2019 20:00
  Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie  61 : 85 Weegree AZS Politechnika Opolska  10.03.2019 17:00
  RKKS Rawia Rawag Rawicz  106 :75 PGE Turów Zgorzelec  10.03.2019 17:30