Ćwierćfinały po I kolejce - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 19.04.2024 | Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

« powrótĆwierćfinały po I kolejce

Ćwierćfinały po I kolejce

24.04.2019 12:21 Pierwsza kolejka w walce o półfinały przebiegła pod dyktando gospodarzy.

Mecze we własnej hali wygrały Politechnika Gdańska, Żubry Leo Sped Białystok, Weegree AZS Politechnika Opolska i  oczywiście nasz rywal AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Bardzo dobrze rozpoczęła trzecią rundę Politechnika Gdańska, która w pojedynku z Turem do dużej przerwy wypracowała 20 pkt. przewagę , a po trzeciej powiększyła ją do 29 oczek. Ostatecznie spotkanie wygrała 91 :71. Dobre zawody zaliczyli młodzi przedstawiciele drużyny Skiba, Piszczatowski i Lewiński. W Turze na wyróżnienie zasłużyła postawa Lewandowskiego, Pisarczyka i Bębeńca.

W meczu pomiędzy Żubrami, a Sudetami gospodarze zaczęli od 3 celnych trójek, jednak w miarę upływu czasu do głosu doszedł zespół z Dolnego Śląska i zszedł na pierwszą przerwę z 2 pkt zaliczką. Druga kwarta była wyrównana, a gospodarze osiągnęli 5 pkt. przewagę, dzięki skutecznym akcją w ostatnich kilkudziesięciu sekundach czasu gry. Decydującą o losach spotkania była trzecia kwarta w której Żubry wyszły na 16 pkt. prowadzenie. Sudety nie poddały się i na 1 min przed końcem otatniej częsci gry zdołały zmniejszyć straty do 5 oczek, jednak końcówka należała do gospodarzy i to oni cieszyli się z 8 pkt. zwycięstwa.

Trzeci przedstawiciel naszej grupy w ćwierćfinałach, AZS Politechnika Opolska słabo rozpoczął spotkanie w Opolu przegrywając z Decką Pelplin w 4 minucie gry 2 : 13, później jednak się rozkręcił i od drugiej kwarty objął prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania. Wygrał ostatecznie zawody 10 pkt.. Najlepiej punktującymi  w drużynie AZS-u byli  M. Szlachetka zdobywając 24 i Ł. Wojciechowski 19 punktów . W drużynie z Pelplina P. Pawłowski rzucił 24 pkt.,  a B. Szarzało 19 oczek.

Wyniki I kolejki :

1 mecz
  Politechnika Gdańska 91 : 71 KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 20.04.2019 13:00
  Żubry Leo-Sped Białystok 98 : 90 KS Sudety Jelenia Góra 20.04.2019 17:00
  Weegree AZS Politechnika Opolska 92 : 82 Decka Pelplin 20.04.2019 18:00

W sobotę 27.04.2019 rozegrana zostanie druga kolejka rywalizacji o półfinał. Stawka jest bardzo wyrównana. Czy gospodarze tych spotkań też wykorzystają atut własnego parkietu i do rozstrzygnięcia rywalizacji będzie potrzebne rozegranie trzeciego meczu we wtorek 30.04.2019. O tym przekonamy się w sobotę  wieczorem.

Zestawnienie:

2 mecz
  KKS Tur Basket Bielsk Podlaski -- : -- Politechnika Gdańska 27.04.2019 15:00
  Zetkama Doral Nysa Kłodzko -- : -- AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 27.04.2019 17:00
  Decka Pelplin -- : -- Weegree AZS Politechnika Opolska 27.04.2019 17:00
  KS Sudety Jelenia Góra -- : -- Żubry Leo-Sped Białystok 27.04.2019 18:00