Finał do Politechniki - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: wtorek, 16.04.2024 | Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

« powrótFinał do Politechniki

Finał do Politechniki

12.05.2019 21:40 Wysoko poprzeczkę postawiła dzisiaj Politechnika Gdańska przed naszą drużyną, Przegrywamy zdecydowanie 88 : 57 i zagramy o trzecie miejsce. Gratulacje dla przeciwnika !!!

Po pierwszej obiecującej remisowej kwarcie, w drugiej goście podkręcili tempo i od jej połowy systematycznie budowali przewagę, która na zakończenie urosła do 13 pkt.. Po dużej przerwie gdańszczanie kontynuowali dobrą grę i utrzymywali kilkunastopunktową przewagę, w końcówce powiększjąc ją o kolejne 4 oczka. Kiedy w czwartej kwarcie po 4 min. gry różnica na korzyść gości wzrosła do 23 pkt., trener wprowadził do gry zmienników. Politechnika wykorzystała dobrą dyspozycję i wygrała wysoko zasłużenie. Dzisiaj nasz zespół zagrał słabiej, źle funkcjonował rzut z dystansu, brakowało dokładności w grze.Tak to już bywa, ale przed naszymi koszykarzami ostatnia najważniejsza runda w której stoczy walkę do dwóch zwycięstw o ostatnie premiowane awansem miejsce. Zaczynamy od meczu na wyjeździe w nadchodząca sobotę 18.05.2019.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko -  Politechnika Gdańska 57 : 88 ( 19 : 19, 12 : 25, 13 : 17, 13 : 27 )

Punktowali : Wojciechowski 17 (1x3), Bartkowiak 17(1x3), Krajniewski 8 , Kutta 5 (1x3), Kowalski 3 , Mishchenko 3, Weiss 2, Szymanski 2, Włodarczyk 0.

Politechnika Gdańska : Szymański 15 (1x3), Karpacz 14 (1x3), Lewiński 14 (2x3), Skiba 11 (3x3), Malczyk 9 (3x3), Piszczatowski 8, Hanke 3 (1x3), Załucki 3 (1x3) , Marchlewski 3,  Jaśkiewicz 2.

Drugą drużyną, która zapewniła sobie awans do I ligi została Weegree AZS Politechnika Opolska, pokonując drugi raz,  tym razem we własnej hali Żubry Białystok 84 : 79.

Naszym przeciwnikiem na drodze do wywalczenia prawa do startu w I lidze będzie więc ekipa Żubrów Białystok.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli akcję pomocy dla Mateusza Dąbrowskiego !!!!