Trzecia kwarta tym razem nie zaszkodziła. Kotwica zatopiona! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Kłodzko
Baner
Dziś jest: czwartek, 28.03.2024 | Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Wiadomości

« powrótTrzecia kwarta tym razem nie zaszkodziła. Kotwica zatopiona!

Trzecia kwarta tym razem nie zaszkodziła. Kotwica zatopiona!

09.11.2019 22:12 - Łukasz Janas Kto przybył dzisiaj do kłodzkiej hali na pewno nie żałował! Nasi koszykarze po meczu pełnym zwrotów akcji pokonują w 9. kolejce rozgrywek 1. ligi Energę Kotwicę Kołobrzeg 81:67, odnoszą tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie.

Otwiarcie spotkania praktycznie do samego końca układało się po myśli naszego zespołu. Od pierwszej minuty prezentowaliśmy dobrą i szybką grę zespołową doprowadzając do wyniku 17:8. W samej końcówce tej części gry do słowa doszli jednak goście i notując szybki zryw doprowadzili do stanu 19:18 i takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza ćwiartka tego pojedynku.

Druga kwarta to pokaz prawdziwej dominacji doralowców, choć na 5 minut do jej zakończenia wynik na tablicy brzmiał tylko 26:25 dla naszej drużyny. Jednak w kolejnych minutach szybką i przede wszystkim skuteczną grą nie daliśmy rywalom chwili wytchnienia, każdą akcją powiększając swoją przewagę. W naszej grze funkcjonował każdy aspekt koszykarskiego rzemiosła. Była skuteczność za dwa i trzy punkty, do których dołożyliśmy walkę na tablicach nie pozwalając graczom Kotwicy na przekroczenie progu choćby 10 pkt. Kwarta zakończyła się 21:9, a po pierwszej połowie spotkania wynik brzmiał 40:27.

Trzecia część pojedynku to niestety powrót do koszmaru sprzed trzech dni w Łowiczu, która w naszym wykonaniu była po prostu fatalna. Nie minęły nawet 2 minuty kwarty a goście doprowadzili do wyniku 40:36 notując run 9:0. Kolejne minuty upływały wciąż pod pełną kontrolą gości z Kołobrzegu, jednak wynik cały czas oscylował wokół remisu. Końcówka kwarty niektórych kibiców mogła przyprawić o przysłowiowy zawał, bowiem ?Czarodzieje z wydm? jak mawia się o koszykarzach z Kołobrzegu objęli prowadzenie w meczu 48:52. Na całe szczęście w dwóch ostatnich akcjach udało nam się doprowadzić do remisu 52:52, jednak z naszej przewagi po pierwszej połowie nie został choćby punkt i mecz zaczął się w tym momencie od nowa.

Przed rozpoczęciem czwartej części gry na hali wśród kłodzkich kibiców czuć było wyraźny niepokój. Wiadomym było, że w tym sezonie trzecia kwarta nie raz pokazywała gorsze oblicze doralowców, które rzutowało później na końcowym wyniku. Nikt nie był w stanie przewidzieć jednak, że kolejne 10 minut będą układały się dla nas tak znakomicie. Nie upłynęły 4 minuty czasu gry a my zanotowaliśmy niesamowity run 12:0 wychodząc tym samym na prowadzenie 64:52. Duża w tym zasługa kłodzkich kibiców, którzy od początku pojedynku bardzo głośno dopingowali nasz zespół, mocno starając się przy tym uprzykrzyć życie graczom Kotwicy. Można powiedzieć, że w ostatniej ćwiartce po raz kolejny w tym meczu wychodziło nam dosłownie wszystko, a cała drużyna spisała się znakomicie nie pozwalając się już potem choćby zbliżyć gościom z województwa zachodniopomorskiego  na kilka punktów. Ostatecznie po raz kolejny w kłodzkie hali obyło się bez nerwowej końcówki i nasi zawodnicy zanotowali trzecie zwycięstwo w tym sezonie pokonując Energę Kotwicę Kołobrzeg 81:67.

Duże podziękowania z naszej strony kierujemy do kłodzkich kibiców, którzy po raz kolejny licznie zapełnili halę, a swoim głośnym dopingiem bardzo pomogli naszym zawodnikom wygrać to jakże ważne spotkanie. Dziękujemy i... widzimy się już za tydzień w Prudniku?! Jak można było dziś usłyszeć na hali organizowany jest wspólny wyjazd autokarem na to najbliższe wyjazdowe spotkanie w sezonie. Wkrótce podamy więcej informacji w tym temacie.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Energa kotwica Kołobrzeg 81:67 (19:18, 21:9, 12:25, 29:15)

Punktowali : Bartkowiak 18 (2×3), Zagórski 12 (2×3), Malesa 12, Tomczak 10, Kutta 9 (1×3), Nowicki 9 (1×3), Kowlaski  6 (2×3), Weiss 5 (1×3), Wojciechowski 0.

Kotwica:  Madray 20, Kruszczyński 18 (3x3), Stanios 13 (1x3), Przyborowski 6, Wróbel 6 (2x3), Bodych 4, Grudziński 0, Grujić 0, Korolczuk 0, Strzępek 0, Walda 0.

Wyniki pozostałych meczów :

9 kolejka
  Górnik Trans.eu Wałbrzych 86 : 80 Miasto Szkła Krosno 09.11.2019 17:00
  Biofarm Basket Poznań 81 : 85 KS Księżak Łowicz 09.11.2019 17:00
  STK Czarni Słupsk 95 : 88 Rawlplug Sokół Łańcut 09.11.2019 18:00
  Elektrobud-Investment ZB Pruszków 79 : 90 WKK Wrocław 09.11.2019 18:00
  Timeout Polonia 1912 Leszno 94 : 82 Weegree AZS Politechnika Opolska 10.11.2019 18:00