Twierdza Kłodzko niezdobyta, wygrywamy z Polonią - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 28.03.2024 | Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

« powrótTwierdza Kłodzko niezdobyta, wygrywamy z Polonią

Twierdza Kłodzko niezdobyta, wygrywamy z Polonią

18.01.2020 20:57 Bardzo emocjonujące spotkanie w Kłodzku, po dogrywce nasi koszykarze pokonali Timeout Polonię Leszno 97 : 93

To trzecia kolejna wygrana naszego zespołu we własnej hali, jednak nie przyszła łatwo. Lepiej mecz rozpoczęli goście, wyraźnie przegrana II kwarta budziła wątpliwości czy nasza drużyna nawiąże walkę o zwycięstwo. Po dużej przerwie nasi koszykarze wyszli odmienieni, grali z minuty na minutę coraz lepiej, jednak goście nie dawali za wygraną i utrzymali 12 pkt. przewagę. Czwarta kwarta to pokaz woli walki w wykonaniu kłodzkich zawodników. Nasza drużyna goniła i dogoniła Polonię wychodząc na prowadzenie na 3 min. przed końcem. Jeszcze na niecałą minutę przed zakończaniem prowadziła 4 pkt., jednak leszczynianie dwoma rzutami dystansowymi zdołali doprowadzić do dogrywki. Kłodzka hala wrzała. Co nie udało się zakończyć w regulaminowym czasie nasi koszykarze dokończyli w dogrywce. Grając pod olbrzymią presją nie dali się zdominować przyjezdnym, zagrali konsekwentnie co dało im zasłużone w przekroju całego meczu zwycięstwo.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Timeout Polonia Leszno 97 : 93 ( 16 : 20, 11 : 23, 30 : 26, 28 : 16, d: 12 : 8)

Punktowali : J. Malesa 26 (2x3), M. Zagórski 22, M. Kowalski 15 ( 5x3), K.Kutta 8 (2x3), P. Nowicki 10 (2x3), J. Bartkowiak 7 (1x3), Sz. Tomczak 6, M. Weiss 2, T. Madziar 1,

Polonia : H.Pabian 21 (4x3), R.Trubacz 14 (4x3), Sz. Milczyński 13, D.Sączewski 13 ( 4x3), K. Chanas 12 (2x3), S. Sanny 9, M. Jodłowski 7 (1x3), N.Siriatowicz 4,

Wyniki meczów 18 kolejki :

kolejka
  Zetkama Doral Nysa Kłodzko  97 : 93 Timeout Polonia 1912 Leszno  18.01.2020 17:00
  Pogoń Prudnik  79 : 86 Rawlplug Sokół Łańcut  18.01.2020 17:30
  Miasto Szkła Krosno  67  : 70  WKK Wrocław  18.01.2020 18:00
  Energa Kotwica Kołobrzeg  76  : 91  GKS Tychy  18.01.2020 18:00
  KS Księżak Łowicz  88 : 85 STK Czarni Słupsk  18.01.2020 18:00
  Elektrobud-Investment ZB Pruszków  74 : 66 Biofarm Basket Poznań  18.01.2020 18:00