Beniaminek wygrywa - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 18.04.2024 | Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

« powrótBeniaminek wygrywa

Beniaminek wygrywa

07.03.2021 8:45 Najbliżej zwycięstwa w tej rundzie była nasza drużyna w meczu XXVI kolejki , po emocjonującej końcówce przegrywamy z Wisłą Chemart Kraków 85 : 92.

Walcząca o utrzymanie Wisła przyjechała do Kłodzka w pełnym składzie. Do kadry powrócił nawet M. Hicks. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął spotkanie wygrywając I kw 6 pkt. Pod koniec II części spotkania w pewnym momencie przewaga sięgała  nawet 16 pkt. jednak goście wykorzystali nasz słabszy fragment i pomniejszyli różnicę do 8 oczek. Po dużej przerwie Wisła szybko odrobiła straty, kolejne minuty były walką punkt za punkt i drużyny schodziły z parkietu przy remisie 60 : 60. Ostatnią kwarta  rozpoczęli lepiej przyjezdni, nasz zespół po 3 min. doprowadził do remisu. W kolejnych minutach goście ponownie odskoczyli, jednak na 4 min. przed końcem ponownie doszliśmy przeciwników. W następnych akcjach, goście mieli wiele okazji na podwyższanie wyniku, za sprawą często oddawanych rzutów wolnych. Zmęczenie w naszym zespole, prowadziło do słabszej skuteczności. Jeszcze na ok. 40 sek. przed końcem zbliżyliśmy się do wiślaków na 4 pkt. jednak i tym razem nie dane nam było zwyciężyć. Na wynik meczu, spory wpływ mogły mieć decyzje sędziowskie. Wiele ocen sytuacji było niezrozumiałe, brakowało konsekwencji w podejmowaniu decyzji, dawało to poczucie tendencyjności zwłaszcza w końcówce meczu.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Wisła Chemart Kraków 85 : 92 (25:19, 21:19, 14:22, 25:32)

Punktowali : Kowalski 20 (2×3), Nowicki 23 , Krajniewski 20 (6×3), Nowakowski 11, Szymański 3, Podejko 2, Ziółko 2, Jeziorowski 1, Dawdo.

Wisła : Zgłobicki 19 (2x3), Gorgoń 13(2x3) , Maj 10 (2x3), Żaczek 10(1x3), Czyż 9, Hicks 8 (2x3), Włodarczyk 8, Rajewicz 6, Krakowiak 5(1x3), Bogdanowicz 4, Chrabota 0, Wojciechowski 0.