Wygrywamy z KK Oleśnica - Wiadomości - CALOR TWIERDZA DORAL NYSA KŁODZKO
Kłodzko
Doral
Dziś jest: środa, 10.06.2026 | Imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Wiadomości

« powrótWygrywamy z KK Oleśnica

Wygrywamy z KK Oleśnica

29.09.2025 7:16 W sobotę, 27 września 2025 roku, U&R Calor Twierdza Kłodzko pokonała w Ząbkowicach Śląskich drużynę Team‑Plast KK Oleśnica 91 : 67 w ramach 2. kolejki rozpoczynającego się sezonu 2025/26, odnosząc premierową wygraną.

 Początek spotkania nie układał się po naszej myśli – Oleśnica lepiej weszła w mecz, grając z dużą energią i skuteczności, ą dało jej to  prowadzenie po pierwszej kwarcie (14:20).

 Jednak od drugiej odsłony na parkiecie zaczęła dominować nasza drużyna. Wysoka szczelna obrona, szybkie ataki i lepsze decyzje ofensywne sprawiły, że odrobiliśmy straty i wygraliśmy drugą kwartę 29:9, wychodząc na 14 pkt. prowadzenie. Goście przy wąskiej rotacji wyraźnie w tej kwarcie opadli z sił. 


 W trzeciej kwarcie kontrolowaliśmy przebieg gry i powiększaliśmy przewagę. Przy wysokim prowadzeniu (63 :44), nasz trener zaczął coraz częściej wykorzystywac w rotacji młodszych zawodników, którzy pokazywali się z dobrej strony, utrzymując tempo i skuteczność drużyny. 


 Czwarta kwarta, choć rozegrywana w nieco bardziej eksperymentalnych składach także przez oleśniczan , również padła naszym lupem – młodzież dołożyła swoje punkty, grając z dużym zaangażowaniem. Ostatecznie pewnie wygrywamy mecz wynikiem 91 : 67.



U&R Calor Twierdza Kłodzko  - Team- Plast KK Oleśnica 91 : 67 ( 14: 20, 29 : 9, 22 : 18,  26 : 20 )


Punktowali : Zenner 16 (4x3), Eromosele 14, Weiss 13 , Wojciechowski 13, Kurowski 10 (1x3), Walasek 7 (1x3), Ptaszyński 6, Bernecki 5 , Barycza 5 , Tkaczyk 2.

 

 Zwycięstwo naszej ekipy było w pełni zasłużone. Niepokoi nieco drugi z rzędu niemrawy początek meczu , który przy drużynach o szerszych i bardziej doświadczonych składach może skutkować nie odrobieniem strat. Kluczowe dla losów meczu okazały się druga i trzecia kwarta. Warto zwrócić uwagę na wkomponowaną w przepieg rywalizacji decyzję trenera, który przy bezpiecznej przewadze wpuszczał na parkiet młodych graczy, dając im cenne minuty ligowego doświadczenia.

 

W trzeciej kolejce w sobotę 4.10.2025 ponownie w Ząbkowicach zmierzymy się z Gimbasketem Wrocław.


 Nasi trzecioligowcy w Ścinawce ulegli KK Siechnice 68 : 85, lepiej prezentując się I i IV kwarcie.

 



Sonda