Trudny mecz w Kaliszu - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Doral
Dziś jest: piątek, 10.05.2024 | Imieniny obchodzą: Antonina, Izydor, Antoni

« powrótTrudny mecz  w Kaliszu

Trudny mecz w Kaliszu

01.12.2007 19:55 - Admin Po emocjonującej końcówce Doral Nysa Kłodzko wygrał z AZS OSiR Kalisz 75:74.Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane. Gra w początkowej fazie była bardzo wyrównana , drużyny grały na wysokiej skuteczności , ale w miarę upływu czasu przewagę uzyskał nasz zespół i na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z 6 punktową zaliczką. W drugiej odsłonie gospodarze dzięki dużej przychylność sędziów stają 5 razy na linii rzutów wolnych i wszystko trafiają, w tej kwarcie AZS niweluje przewagę do 2 pkt.

W trzeciej odsłonie meczu zespół z Kalisza ustawia strefę z którą nie radzimy sobie zbyt dobrze, a skuteczna gra z dystansu i pod koszem pozwala Kaliszanom objąć 8 pkt prowadzenie. Pierwsze minuty czwartej kwarty to ambitna pogoń i wprowadzenie obrony strefowej , efektem odzyskanie prowadzenie na 5 min przed końcem meczu. Niestety sędziowie nie byli tego dnia w zbyt dobrej formie bo po kilku b. kontrowersyjnych decyzjach doprowadzają do bardzo nerwowej końcówki. Na minutę przed końcem gospodarze uzyskują 5 pkt. prowadzenie , ale celnym rzutem za 3 pkt. odpowiada M.Sterenga . Następna akcja zostaje przerwana faulem, który sędziowie interpretują jako nie sportowy, AZS uzyskuje 2 pkt. z wolnych i piłkę z boku .Rozegranie przerywa nasz przechwyt i po kilku podaniach piłka trafia do Cz. Radwańskiego który rzutem za linii 6 m zdobywa 3 pkt. .Kolejna akcja gospodarzy i znowu odzyskujemy piłkę ,która po zagraniu podkoszowym Ł.Motyki wpada do kosza i jest remis ,Sędziowie uznają ,że przy tym zagraniu zawodnik był faulowany i rzutem wolnym Łukasz wyprowadza nas na jednopunktowe prowadzenie. Na 3,6 sek. przed końcem trener Kaliszan bierze czas , po powrocie na boisko gospodarze próbują rozegrać długim podaniem bardzo ciekawą akcję, ale ta nie kończy się zdobyciem punktów . Po wprowadzeniu piłki do gry faulowany zostaje M. Weiss i na 0,3 sek. do końca wykonuje niecelne rzuty wolne.Tak krótki czas nie pozwala akademikom rozegrać skutecznej akcji i mecz kończy się naszą zasłużoną wygraną .
To było dobre zacięte spotkanie w którym zbyt dużą rolę przejęli na siebie sędziowie zwłaszcza, że podejmowali tego dnia sporo błędnych decyzji doprowadzając do niepotrzebnej nerwowości zarówno nas jak i gospodarzy.
W tym kontekście, tym bardziej należy doceniać wygraną , podziękować drużynie za wiarę w końcowy sukces i walkę do końca .

AZS OSiR Kalisz -Doral Nysa Kłodzko 74:75 (15-21,24-20,21-11, 14-23 ).

Punkty dla naszej drużyny zdobywali: Motyka 18, Weiss 14, Obrzut 12 , Sterenga 9(1x3) , Radwański 8( 2x3), Grygiel 7(1x3),Sularczyk 5(1x3), Wyrwas 2.

Dla AZS Kalisz : Buczyniak 25(4X3), Szymczak 18(2x3),Biernacki 8, Olejnik 8, Nowak 8, Kuśnierczak 4, Sierański 3.

W galerii seniorzy można obejrzeć kilka zdjęć z meczu.

Pozostałe wyniki XI kolejki rozgrywek gr.B.

Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 67:96 (24:22, 15:23, 14:14, 14:37)

Sudety Jelenia Góra :Samiec 31, Czech 16, Matczak 16, Terlikowski 8, Sterenga 8, Skrzypczak 6.
Śląsk II Wrocław : Bartnicki 21, Bluma 10, Latoś 7, Waszak 6, P. Bochenkiewicz 6, Magdziarz 5, Rutkowski 5, Cichoń 2.

Open Basket Pleszew - Spójnia Stargard Szczeciński 59:52 (6:20, 15:16, 17:9, 21:7)

Open Basket: Kaczmarzyk 14, Parzeński 13, Wilas 12, Nizioł 10, Miłoń 6, Biliński 2, Urbaniak 2, Kikowski 0, Jasiński 0,

Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Opole 85:82 (22:21, 24:21, 28:21, 11:19)

Pogoń Prudnik : G.Jankowski 17, M.Łakis 14, Lepczyński 10, Tarasewicz 10, T.Łakis 9, Ł.Kłuś 9, K.Czapla 7, B.Trytek 4, P.Franek 3, W.Tracz 2, Belczyk 0;
AZS PO OPOLE: Antoniak Tomasz 2, Czajkowski Tomasz, Kret Maciej 9, Machynia Paweł 5, Motyl Rafał 23, Nowak Łukasz 3, Pakosz Paweł 3, Pawlik Przemysław 8, Sitek Andrzej 6, Wojciechowski Rafał 12, Zadęcki Grzegorz 5, Zarankiewicz Krzysztof 6.

AZS Radex Szczecin - AZS PP Big Plus Poznań 81:66 (10:20, 29:17, 20:10, 22:19)
Olimpia Legnica - VB Leasing Siechnice 74:106 (15:33, 24:25, 12:31, 23:17)
MKKS Zabrze - UKKS 2000 Leszno 77:68 (18:20, 16:12, 24:15, 19:21)

UKKS Leszno: Nowicki 26 ,Kowalski 12,Nowaczyk 7,Matuszewski 6,Nowoświecki 5,Jaworski 3,Konieczny 3,
MKKS Zabrze: Gembus 22 (16 zbiórek), Wojnowski 17, Pawlik 15, Weiss 13, Mol 6, Wilkin 4, Balcerzak 0

Nadal trwa passa przegranych naszych drużyn młodzieżowych :
Juniorzy przegrali nieznacznie w Głogowie z tamtejszym Chrobrym Basket 66-71(20:19, 14:7, 14:24,18:18).
Kadeci nie sprostali drużynie GOSSM Wrocław 72-88