Dziś jest: czwartek, 2.05.2024 | Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Wiadomości

« powrótKłodzka Twierdza niezdobyta

Kłodzka Twierdza niezdobyta

15.12.2007 22:10 - Admin Szczęśliwie dla nas zakończyło się dzisiejsze spotkanie .W bardzo wyrównanych derbach Dolnego Śląska Doral Nysa Kłodzko wygrała z VB Leasing Siechnice 88-82.Mecz nie miał należeć do łatwych ,ale zwycięstwo przyszło dużo trudniej niż można było się spodziewać. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19-19, jej przebieg był bardzo dziwny oba zespoły punkty zdobywały głównie z rzutów wolnych. Ta część meczu przebiegała w iście braterskiej atmosferze, zespołom dobrze znającym się z zeszłorocznych sparingów trudno było narzucić sobie styl gry. Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 20:24 , podczas której nasz zespoł nadal nie mógł "zaskoczyć",punkty zdobywaliśmy z wielką trudnością. Zniecierpliwieni kibice liczyli na to , że po przerwie zespół ruszy do frontalnego ataku , to jednak nie nastąpiło , a efektem gry było tylko zniwelowanie przewagi gości do jednego...

punktu.Zapowiadała się nerwowa IV kwarta i taką też okazała się w rzeczywistości. Goście jeszcze na 3,5 min. przed końcem prowadzili różnicą 8 punktów i dopiero wtedy zaczeliśmy walczyć z pozytywnym skutkiem , dwiema akcjami popisali się kolejno Michał Weiss i Marcin Sterenga. Na dwie minuty przed końcem odzyskaliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go już do końca. Po raz kolejny pokazaliśmy ,że potrafimy walczyć i (choć był to jeden z najsłabszych naszych meczów w tym sezonie ) wygrywać. Drużyna nasza ma charakter i za tę dzisiejszą walkę zespołowi należą się słowa uznania.
Doral Nysa Kłodzko - VB Leasing Siechnice 88-82 ( 19:19, 20: 24, 20:17, 29:22 )
Dla naszego zespołu punkty zdobywali : Sularczyk 22, Grygiel 17( 2X3), Sterenga 13, Motyka 10, Weiss 10, Obrzut 7 , Karwik 5, Radwański 4.
Dla VB Leasing Siechnice punktowali: Stępień 31( 3x3), Bawolski 15, Suprun 13(2x3),Lipiński 8, Stankiewicz 5, Bartkowiak 2.

W galerii seniorzy kilka zdjęć z meczu.
Filmik autorstwa Daniela do obejrzenia pod adresem:

Pozostałe wyniki XIII kolejki gr. B :

Olimpia Legnica - Spójnia Stargard Szczeciński 87:105 (12:23, 24:29, 19:30, 32:23)
AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra 89:81 (22:23, 27:21, 16:24, 24:13)
MKKS Zabrze - AZS Politechnika Opole 75:73 (6:24, 24:18, 26:17, 19:14)
Open Basket Pleszew - UKKS 2000 Leszno 77-52