Niezasłużona przegrana - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 27.04.2024 | Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

« powrótNiezasłużona przegrana

Niezasłużona przegrana

27.01.2008 22:34 - Admin Wynikiem 57-59 dla MKKS Zabrze zakończyło się nasze spotkanie XIX kolejki rozgrywek.Zwycięstwo było bardzo blisko .Oba zespoły dzisiejszego wieczoru nie były w najlepszej dyspozycji, jednak to nasz zespół nadawał ton grze . Pierwsza kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem 12:7 ,a w drugiej udało się je powiększyć do 10 pkt. W trzeciej odsłonie w 7 min. prowadziliśmy już różnicą 16 pkt. , gdy do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, dwa celne rzuty oddał Bury , a po chwili ciężar gry przejął na siebie kapitan zabrzan Pawlik oddając w końcówce kwarty dwa celne rzuty za trzy.Schodziliśmy na przerwę z 6 pkt.przewagą.
Ostatnią kwartę rozpoczeliśmy celnym rzutem za dwa Dawida Obrzuta, za trzy odpowiedział Pawlik , z naszej strony trójkę trafił Tomek Sularczyk , ale swój dzień miał tego wieczoru Pawlik , który w kolejnych akcjach trafił ponownie za 2 i kolejny raz za linii 6 m. Kolejne punkty dla zabrzan zdobył Balcerzak , pięknym rzutem za 3 odpowiedział Czesiek Radwański, ale następna trójka Pawlika w 6 min czwartej kwarty doprowadziła do pierwszego remisu w tym meczu. Nasz zespół zerwał się do się do walki i na minutę przed końcem prowadziliśmy różnicą 3 pkt. Ale w tej ostatniej minucie gospodarze ponownie doszli do głosu , za dwa trafił Gembus sędziowie uznali , że był faulowany i zawodnik celnym rzutem wolnym doprowadził do remisu.Kiedy wydawało się ,że do roztrzygnięcia meczu będzie potrzebna dogrywka ,zabrzanie skonstruowali akcję w której po dobitce, równo z syreną do kosza trafił Balcerzak. Niestety jest to nasza kolejna przegrana w ostatniej minucie meczu , a tym razem nawet w ostatniej sekundzie. Wielka szkoda, zaspół schodził z boiska załamany, straciliśmy szansę odbudowania nadwątlonego morale naszymi ostatnimi niepowodzeniami.
W galerii seniorzy kilka fotek z meczu.
MKKS Zabrze -Doral Nysa Kłodzko 59- 57 ( 7:12,14:19,17:13,21:13)
Punkty dla naszego zespołu zdobywali:

Motyka 3, Weiss 12, Radwański 6 (2 x3), Sterenga 14, Nowomiejski 8 (2x3), Zalewski 2 , Grygiel 1x3, Obrzut 6, Sularczyk 1x 3.
Dla Mkks ZAbrze: Bury 6 , Balcerzak 9, Mol 5 (1x3),Zielony 3(1x3), Pawlik 23 (5x3), Wojnowski 5, Gembus 8.

Dobra informacją dzisiejszego dnia jest dla nas pierwsza od dłuższego czasu wygrana naszych juniorów którzy wyraźnie ograli swoich rówieśników z Legnicy.
Doral OSiR Nysa Kłodzko - Olimpia Legnica 80-65 ( 19:14,20:13, 17 :13, 24:23)
Punkty zdobywali: Kapinos 17, Szymczyk 4, Skowroński 8, Rogalewski 23, Kurowski 22.