Wieczorne emocje dla Kłodzka - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 27.04.2024 | Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

« powrótWieczorne emocje dla Kłodzka

Wieczorne emocje dla Kłodzka

01.03.2017 23:29 Zwycięsko zakończył się środowy mecz dla naszej drużyny. Po dramatycznej końcówce wygralismy z Jamalexem Polonia Leszno 94 :91.

Mimo późnej pory rozgrywania, mecz z Jamalexem Polonią do sennych z całą pewnością nie należał. Na początku pierwszej kwarty tempo grze nadawała nasza drużyna, jednak w miarę upływu czasu goście, weszli w rytm meczowy i odpowiadali  skutecznie na nasze punkty. Ich agresywna obrona szczególnie dawała się we znaki rozgrywającym, to głównie dzięki takim akcjom gościom udało się w końcówce kwarty zbudować 6 pkt. przewagę. Pierwsze minuty drugiej wskazywały na to, że Polonia znalazła sposób na grę, zwiększyła przewagą o 5 oczek. Przebudzenie nastąpiło w trzeciej minucie, najpierw za dwa trafił R.Wojciechowski , a za chwilę celną trójką po kontrataku mógł pochwalić się  M.Bluma. Po krótkim przestoju  nasz zespół rozkręcał się z akcji na akcję , świetną partię rozgrywał M.Kowalski , trafiał z dystansu, asystował i penetrował. Punktowali wysocy, M.Kliniewski i M.Kasiński, który efektownym wsadem zwiększył przewagę do 3 pkt. na zakończenie drugiej kwarty. Kontynuacja dobrej gry po dużej przerwie, pozwoliła powiekszyć  różnicę do 11 pkt., jednak ten kto pomyślał, że goście powoli składają broń, ten się grubo mylił. Przyjezdnym na koniec trzeciej kwarty udało się zmniejszyć dystans do 7 pkt. Przez cały czas ostatniej części spotkania  prowadził nasz zespół, a na niecałe 3 min. przed końcem był to dorobek o 10 pkt. większy. Ostatnie minuty mogły jednak zmienieć losy wygranej, goście podjęli walkę o zwycięstwo, a nasz zespół złapała niemoc. Leszczynianie wyszli wysoko mocną obroną,  niwelowali straty , trafiając z dystansu , półdystansu i lini rzutów wolnych. Wynikiem tego na cztery sekundy przed końcem przy naszym prowadzeniu 3 pkt., po faulu  przy rzucie za 3, na linii rzutów wolnych stanął nie kto inny jak T.Stępień ( najlepszy strzelec gości,tego dnia). Wykorzystał drugi i trzeci rzut, więc goście musieli faulować. W odpowiedzi na linii stanął R.Wojciechowski i oba rzuty wykorzystał. Szybka akcja gości nie przyniosła punktów i to nasz zespół wraz ze swoimi kibicami mógł się cieszyć z kolejnego zasłużonego zwycięstwa we własnej hali.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Jamalex Polonia Leszno 94 : 91 (16:24, 28:17, 23:19, 27:31)

Punktowali: M.Bluma 22 (4×3),M. Kowalski 20 (3×3),M. Kasiński 14, R.Wojciechowski (1×3), M. Kliniewski 10, O.Sanny 8 (2×3), A.Leńczuk 7 (1×3), M.Muskała 3 (1×3),M. Lipiński,

Jamalex Polonia Leszno: Stępień 19(3x3), Rostalski 15, Kulon 14(2x3), Kiwilsza 10, Trubacz 10(2x3), Malona 7, Sirijatowicz 7, Milczyński 6, Brenk 3(1x3).