Pierwsza liga pozostaje w Kłodzku !!! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 26.04.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

« powrótPierwsza liga pozostaje w Kłodzku !!!

Pierwsza liga pozostaje w Kłodzku !!!

24.04.2017 2:06 Spełniły się oczekiwania kłodzkich kibiców. Przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali Zetkama Doral Nysa Kłodzko pokonała Noteć Inowrocław 93:79. Przekonywujące trzecie zwycięstwo nad inowrocławską drużyną dało utrzymanie w pierwszej lidze.

Kłodczanie przystąpili do meczu bardziej skoncentrowani niż dzień wcześniej. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, drugą lepiej rozpoczął nas zespół, goście podjęli walkę i ze sporym wysiłkiem odrobili stratę przed jej zakończeniem. W trzeciej kwarcie uwidoczniła się przewaga naszej drużyny. Czwarta część meczu to już dominacja naszego zespołu, który z minuty na minutę powiększał przewagę. W połowie kwarty różnica wynosiła już 20 pkt. Goście próbowali walczyć , ale osamotniony M.Grod nie był wstanie odmienić losów spotkania. Nasza drużyna w pełni kontrolowała wynik kończąc spotkanie z 14 pkt. przewagą. Na uwagę załuguje postawa R.Wojciechowskiego (25 pkt), M.Kowalskiego (25 eval) i kolejny bardzo dobry dzień O. Sanny.

W pełni zasłużone zwycięstwo, a w bezpośredniej rywalizacji play-out wynik 3 :1, daje prawo  do udziału w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie. Gratulacje dla całej drużyny i trenera Radosława Hyżego

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Noteć Inowrocław 93 : 79 (20:18, 16:18, 21:13, 36:30)

Punktowali : Wojciechowski 25(3x3), Sanny 16(1x3), Kasiński 13(1x3), Kowalski 13 (3x3), Bluma(1x3) 10, Lipiński 7, Weiss 4, Muskała 3(1x3), Kliniewski 2, Rogalewski 0.

Noteć: Grod 25(1x3), Maciejewski 16(1x3), Wierzbicki 11(2x3), Lisewswki 9, Adamczewski 5(1x3), Bielecki 3, Jaślak 3(1x3), Sroczyński 3(1x3), Szczepanik 3(1x3), Kucharski 1, Rzosiński 0.