Wygrywamy XIX mecz w sezonie - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: środa, 1.05.2024 | Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip

Wiadomości

« powrótWygrywamy XIX mecz w sezonie

Wygrywamy XIX mecz w sezonie

18.03.2019 0:10 Nasi koszykarze wracają z Kościana ze zwycięstwem. Wygrali 93 : 74, to dopiero druga porażka gospodarzy we własnej hali w tym sezonie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w niepełnych składach. W naszej brakowało  ze względów regulaminowych R.Wojciechowskiego , w Obrze w grze nie brał udziału P.Ciążkowski.

Początek spotkania był dość nerwowy z obu stron, zawodnicy nie mogli skończyć kilku akcji w bardzo dogodnych warunkach. Cykliczny ruch na tablicy wyników pojawił się po upływie 2,5 min gry. Najpierw przeważał nasz zespół , w połowie kwarty gospodarze na krótko objęli prowadzenie. W końcowych fragmentach kwarty przejęliśmy inicjatywę, ale w samej końcówce Obra zdołała zniwelować straty do 7 pkt.. Druga część meczu wyglądała podobnie, ale gospodarzom udało się w końcówce zmniejszyć dystans do 3 pkt.. Po dużej przerwie Obra odrobiła straty i tak jak w poprzedniej kwarcie często stawała na linii rzutów wolnych, gdy nasi koszykarze opanowali emocje, to w ciągu 5 min.powiększyli zaliczę do 9 pkt.. W ostatniej części nasz zespół kontrolował przebieg wydażeń, a w finałowych fragmentach dał pokaz widowiskowej i rozważnej gry, czego efektem była zasłużona 19 pkt. wygrana.

Po tym zwycięstwie na zakończenie rundy zasadniczej nasz zespół zajął 2 miejsce. Pierwsze przypadło Weegree AZS Politechnika Opolska z takim samym dorobkiem punktowym, lecz lepszym 1 pkt. stosunkiem koszy w dwumeczu drużyn.

Obra Kościan - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74 : 93 ( 18:25, 24:20, 18:24, 14:24)

Punktowali : Krajniewski 23 (3×3), Zubik 20 (2×3), Kowalski 19 (2×3), Bartkowiak 18 (2×3), Weiss 10, Rogalewski 2, Kutta 1 Mishchenko 0,

Obra : Kaczmarek 18, Zuber 16 (2x3) , Rybakowski 15(2x3), Stankowski 10, Kiszka 6, Uliczka 4, Milczyński 3, Bereszczyński 2.

W pierwszej rundzie play off (do dwóch wygranych) zagramy z AZS Basket Nysa. Rywalizację rozpoczynamy od meczu w Kłodzku w sobotę 23.03.2019 ( początek spotkania godz. 20:00), pojedynek nr. 2 odbędzie się w kolejną sobotę 30.03.2019.

Wyniki pozostałych meczów kolejki :

26
  Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie  87 :98   BC Swiss Krono Żary 17.03.2019 18:00
  PGE Turów Zgorzelec 80 : 110 Exact Systems Śląsk II Wrocław 17.03.2019 18:00
  Weegree AZS Politechnika Opolska 109 : 65 KS Sudety Jelenia Góra 17.03.2019 18:00
  KS Kosz Pleszew 89 : 94 AZS Basket Nysa 17.03.2019 18:00
  Intermarche II Zielona Góra 69 : 73 RKKS Rawia Rawag Rawicz 17.03.2019 18:00