Koszykarze wracają ze zwycięstwem - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 26.04.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Wiadomości

« powrótKoszykarze wracają ze zwycięstwem

Koszykarze wracają ze zwycięstwem

18.05.2019 18:49 Od wygranej rozpoczął nasz zespół rywalizację o trzecie miejsce premiowane awansem, pokonując w Białymstoku Żubry 87 : 80.

Kłodzczanie zrobili pierwszy ważny krok na drodze do wygrania rywalizacji do dwóch zwycięstw. Nasi zawodnicy zagrali bardzo rozważnie, od pierwszych minut nadając ton grze. Gospodarze w pierwszej kwarcie nie tracili dystansu dzięki dobrej dyspozycji z za łuku. W drugiej części meczu nasi koszykarze kontynuowali grę wykorzystując dobrą dyspozycję zawodników grających bliżej kosza, pozwoliło to zwiększyć przewagę do 7 pkt. Po dużej przerwie mecz się wyrównał, a Żubry na 1,5  minuty przed końcem tej części spotkania wyszły nawet na 1 pkt. prowadzenie, końcówkę zdominowali jednak nasi zawodnicy i wypracowali 3 pkt. zaliczkę. Na początku czwartej kwarty gospodarze próbowali odwrócić losy spotkania, jednak po trzech minutach rywalizacji punkt za punkt, kłodzczanie opanowali sytuację i kontrolowali przebieg meczu narzucając swoje warunki gry. Przewaga oscylowała pomiędzy 6 a 10 pkt., a ostateczny wynik został ustalony po serii rzutów wolnych. Wielkie brawa dla naszych zawodników za zaangażowanie i włożony w to spotkanie wysiłek. Nasz zespół jako pierwszy w tym sezonie pokonał Żubry, w ich ligowej hali. Teraz rywalizacja przenosi się do Kłodzka, gdzie nasza drużyna będzie miała szanse zakończyć walkę o trzecie miejsce we własnej hali.

Żubry Leo - Sped Białystok - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80 : 87 ( 19 :21, 16 : 21, 23 : 19, 22 : 26 )

Punktowali : Bartkowiak 27, Wojciechowski 24, Kutta 19, Weiss 9(1x3), Krajniewski 5, Kowalski 3(1x3).

Żubry : Czosnowski 17(3x3), Zabielski 16, Misiewicz 14(2x3), Wielechowski 13(1x3), Warszawski 7(1x3), Wróblewski 7(1x3), Bambrych 2, Parszewski 2, Szczerbaniuk 2.

Stan rywalizacji do dwóch wygranych 1 : 0 dla Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko.