Długo nie trzeba było czekać. 1. liga wraca do Kłodzka! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Polski Związek Koszykówki Kłodzko
Doral
Dziś jest: piątek, 5.06.2020 | Imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria

Wiadomości

« powrótDługo nie trzeba było czekać. 1. liga wraca do Kłodzka!

Długo nie trzeba było czekać. 1. liga wraca do Kłodzka!

03.10.2019 22:26 - Łukasz Janas Blisko 18 miesięcy przerwy i koniec! 1. liga wraca do naszego miasta! A konkretniej do kłodzkiej hali, by w 2. kolejce meczem z Elektorbudem Investment Zniczem Basket Pruszków zainaugurować nasze mecze w Kłodzku.

 
Drużyna gości do Kłodzka przyjedzie podrażniona po ostatniej domowej porażce w 1 kolejce rozgrywek z drużyną  Kutna 75:83. Pruszkowianie przystępowali do tamtego pojedynku osłabieni kontuzjowanymi Kierlewiczem oraz Stawiakiem. Do tego grona już na początku spotkania z KKS  dołączył rozgrywający January Sobczak co postawiło Znicz Basket przed bardzo trudnym zadaniem. Porażka w tym pojedynku nie pokazała w pełni potencjału drużyny z województwa mazowieckiego. Można się zastanawiać, czy taka sytuacja będzie miała miejsce także podczas sobotniego meczu z naszą drużyną, i czy trener Andrzej Kierlewicz będzie dysponował już w pełni gotowym zestawieniem swojego zespołu. W pojedynku z drużyną Polfarmexu z najlepszej strony u pruszkowian pokazał się podkoszowy Mateusz Szwed, zdobywca double-double. Przy zdobyczy 27 pkt zanotował również 12 zbiórek. Warto odnotować także występ obwodowego Mateusza Szczypińskiego, zdobywcy 19 pkt oraz Romana Janika – 14 pkt. Można śmiało założyć, że w przypadku powrotu kontuzjowanych zawodników goście będą stosowali dużą rotację, w której to wchodzący z ławki zawodnicy nie będą znacząco osłabiać gry swojego zespołu.
 
Zespół Jerzego Chudeusza do tego spotkania przystąpi już w pełnym składzie. Po chorobie wracają Rafał Wojciechowski i Maksym Rogalewski, natomiast powoli wprowadzany na pełne obroty Karol Kutta  po kontuzji wygląda już całkiem dobrze i jest szansa, że zobaczymy go na parkiecie już 2. kolejce. Minimalna porażka w meczu wyjazdowym z jednym z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy Czarnymi Słupsk  mocno podbudowała zespół, który już w sobotę będzie chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Zawodnicy zapowiadają dużą walkę i zaangażowanie w realizację tego celu. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić naszych kibiców do przybycia tego dnia do kłodzkiej hali, która to od zawsze była i w dalszym ciągu jest naszą twierdzą. Nie musimy przypominać, że wielokrotnie przy fantastycznym dopingu, nasi zawodnicy potrafili wznieść się na wyższy poziom, niejednokrotnie pokonując u siebie wyżej notowane drużyny. Wierzymy, że w tym sezonie będzie dokładnie tak samo, a pierwszy krok do osiągnięcia dobrego wyniku w całych rozgrywkach postawimy już w spotkaniu ze Zniczem Basket Pruszków.
 
Domowa inauguracja sezonu 2019/2020 1. Ligi w Kłodzku już w najbliższą sobotę. Mecz odbędzie  tradycyjnie o godzinie 17:00.
 
Pierwsza liga wraca do Kłodzka. Tego nie można ominąć!

Sonda