Niezwykle emocje na start 1. ligi w Kłodzku! Mamy pierwsze zwycięstwo! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 27.04.2024 | Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

« powrótNiezwykle emocje na start 1. ligi w Kłodzku! Mamy pierwsze zwycięstwo!

Niezwykle emocje na start 1. ligi w Kłodzku! Mamy pierwsze zwycięstwo!

06.10.2019 15:15 - Łukasz Janas Niesamowite emocje przeżyliśmy wszyscy we wczorajszym meczu. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrywamy po szalonej końcówce z Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków 89:87! Bohaterem naszego zespołu w samej końcówce był Jan Malesa, który wpierw rzucił punkty na remis, a następnie celnie wykonał dwa rzuty osobiste na zwycięstwo.

Pierwsza kwarta to obustronna nerwowa gra błędów, w której lepiej wyglądali przyjezdni i to oni po naszej słabej grze obronnej, w której to zdecydowanie na zbyt wiele im pozwoliliśmy prowadzili 33:26. Druga kwarta to już zdecydowanie popis bardzo dobrej, szybkiej i co najważniejsze skutecznej gry naszej drużyny. Dobrze w tym fragmencie grał cały zespół, każdy zawodnik przebywający w tym momencie na parkiecie wnosił wiele pozytywnych elementów, z którymi kompletnie nie mogli sobie poradzić goście. Kwarta zakończyła się wynikiem 28:14 dla nas, a wynik pierwszej połowy również zdecydowanie na naszą korzyść 54:47.

Trzecia odsłona to zdecydowanie nasza najsłabsza część tego spotkania. Oprócz ponownie kiepskiej gry obronnej dołożyliśmy wysoką nieskuteczność w ataku. Gra kompletnie się nie kleiła, częste gry do ostatniej sekundy zegara nie przynosiły zamierzonego efektu, natomiast Znicz po naszych 5 pkt w tej kwarcie  zanotował run 12:0 i tym samym doprowadził do wyniku 59:58 dla naszej drużyny. Kwarta zakończyła się ostatecznie wynikiem 20:14 dla Znicza, a wynik po trzeciej tercji brzmiał 68:67 dla Kłodzka.

Czwarta kwarta to prawdziwa gra kosz za kosz. Żadna z drużyn w tym fragmencie gry nie potrafiła odskoczyć rywalowi na większą różnicę oczek. Po naszych składnych akcjach, w których niejednokrotnie prym wiedli Tomasz Madziar i Jan Malesa goście odpowiadali równie dobrze. Warto w tym miejscu w ogóle pochwalić gości za bardzo dobrą grę w tym spotkaniu. Przez kontuzje w zespole mieli mocno ograniczoną rotację, a gracze przebywający na boisku przez całe spotkanie wszyscy równo punktowali, a wchodząc z ławki nie osłabiali swojego zespołu.

Wynik kwarty wisiał na włosku do samego końca, a bliżsi zwycięstwa byli pruszkowianie. W samej końcówce jednak przy prowadzeniu 87:85 Mateusz Szwed nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, po których po indywidualnej akcji odpowiedział Janek Malesa. Przy remisie 87:87 trener gości poprosił o czas, po którym my znów faulowaliśmy. Do piłki podszedł faulowany Robert Cetnar, który przy ogromnej wrzawie zgotowanej przez naszych kibiców również dwukrotnie się pomylił. Na zegarze pozostało 25 s. Po zbiórce Szymona Tomczaka piłkę dostał Jan Malesa, który przy 4 s do końca spotkania został sfaulowany. Przy linii rzutów wolnych Janek nie pomylił się ani razu i objeliśmy prowadzenie 89:87. Trener gości nie posiadał już w tym momencie możliwości wzięcia czasu i przeniesienia gry na naszą stronę boiska. Tym samym na rozegranie składnej akcji zabrakło już czasu, a rozpaczliwy rzut z połowy boiska rywali nie znalazł na szczęście drogi do naszego kosza.

Zwycięstwo w tym spotkaniu nie przyszło łatwo, ale przecież nikt z nas nie zakładał, że tak będzie. 1 liga koszykówki to bardzo wymagające rozgrywki, gdzie żaden zespół w tym sezonie nie odda zwycięstwa bez walki. Brak fazy play-out na koniec rozgrywek będzie powodował mobilizację w każdym spotkaniu, gdyż na koniec sezonu każde zwycięstwo może być na wagę złota.
Brawa za walkę należą się całemu zespołowi. Każdy z zawodników nawet nie wchodzący z ławki dołożył swoją cegiełkę do tego jakże ważnego dla nas zwycięstwa.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 11 października (piątek) o godzinie 20:00 w Lesznie podejmując tamtejszą Timeout Polonię. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Goście po dwóch inauguracyjnych porażkach będą się starali nareszcie wygrać , my natomiast pojedziemy podjąć rękawice z chęcią podtrzymania zwycięskiej ścieżki. Komu się uda spełnić swoje cele na to spotkanie, przekonamy się już za niespełna tydzień. Z uwagi na bliskość wyjazdu, jak i bardzo dobry dojazd do Leszna zachęcamy naszych kibiców do licznego wspierania nas na hali ?Trapez? w Lesznie!

Zetkama Doral Nysa Kłodzko ? Elektrobud Investment ZB Pruszków 89:87 (26:33, 28:14, 14:20, 21:20)

Skład i punkty:
Madziar 16 (3×3), Malesa 16 (1×3), Kowalski 11 (3×3), Wojciechowski 10 (2×3), Tomczak 10, Weiss 8 (1×3), Bartkowiak 6, Zagórski 5 (1×3), Nowicki 5 (1×3), Kutta 2, Rogalewski nie grał,

Znicz Pruszków : Janik 21, Cetnar 17, Szczypiński 16, Szwed 13, Nieporęcki 12, Jankowski 5, Stawiak 3.

Pozostałe wyniki :

2 kolejka
  Biofarm Basket Poznań  90  : 91  STK Czarni Słupsk  05.10.2019 16:00
  Polfarmex Kutno  94  : 87  Timeout Polonia 1912 Leszno  05.10.2019 17:30
  Pogoń Prudnik  91  : 85  WKK Wrocław  05.10.2019 17:30
  KS Księżak Łowicz  81  : 78  GKS Tychy  05.10.2019 18:00
  Miasto Szkła Krosno  78  : 80  Weegree AZS Politechnika Opolska  05.10.2019 18:00
  Energa Kotwica Kołobrzeg  78  : 93  Rawlplug Sokół Łańcut  05.10.2019 18:30