Twierdza Kłodzko przed Szkłem obroniona! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 29.03.2024 | Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

« powrótTwierdza Kłodzko przed Szkłem obroniona!

Twierdza Kłodzko przed Szkłem obroniona!

24.11.2019 0:01 - Łukasz Janas To chyba już będzie standard w tych rozgrywkach. Mecze w Kłodzku muszą być pełne emocji! Po kolejnym wyrównanym, trzymającym w napięciu do samego końca spotkaniu nasi koszykarze pokonują faworyzowaną ekipę Miasta Szkła Krosno trenera Marcina Radomskiego 82:79!

Mecz lepiej rozpoczęli goście wczorajszego pojedynku. Szybko objęte prowadzenie 8:2 pozwoliło im kontrolować pierwszą część pojedynku do samego końca, kończąc ją wynikiem 23:19. Oglądając tą część spotkania i patrząc na jego końcowy wynik można odnieść wrażenie, że pierwsze dziesięć minut nasi koszykarze poświęcili na swoiste badanie przeciwnika i sposobu jego gry, co zaowocowało jeszcze lepszą grą w kolejnych częściach meczu.

Drugą kwartę lepiej zaczęli już nasi zawodnicy, którzy szybko doprowadzili do remisu 23:23, by po chwili objąć prowadzenie 25:23. Kolejne minuty upływały przy remisowej grze punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła osiągnąć bezpiecznej przewagi. Gdy wydawało się, że doralowcy w końcówce pierwszej połowy odskoczą na kilka punktów drużynie z Krosna, ci momentalnie zadali dwa szybkie ciosy i do przerwy schodziliśmy przy minimalnym prowadzeniu 40:38 dla Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko.

Wreszcie nadeszła trzecia część spotkania i trzeba jasno powiedzieć, że zarówno wśród ławki trenerskiej jak i pośród kłodzkich kibiców czuć było mocne napięcie. Spowodowane było to wcześniejszymi pojedynkami, kiedy to kłodzczanie właśnie w tej części spotkania tracili koncentrację i pozwalali przeciwnikom na dogonienie wyniku, co nie jeden już raz kosztowało ich końcowe zwycięstwo. Początek kwarty mógł potwierdzić te obawy, gdyż krośnianie szybko odrobili kilka punktów i wyszli na prowadzenie 48:45. Na całe szczęście kłodzczanie w porę otrząsnęli się i złapali ponowny kontakt z faworyzowaną tego dnia drużyną. Kilka szybkich akcji grającego wczoraj znakomite zawody Karola Kutty i wspierających go tego dnia reszty zawodników pozwoliły objąć prowadzenie na 2 minuty do końca trzeciej kwarty 55:51. Niestety Miasto Szkła to nie zdeprymowało i skutecznymi akcjami po czasie trenera Radomskiego doprowadzili szybko do wyniku 60:60. Wynik ten mógł oznaczać tylko jedno. Ogromne emocje w ostatnim akcie tego meczu.

Czwartą kwartę szybkim rzutem za 3 pkt otworzył zawodnik Miasta Szkła Dariusz Oczkowicz. Na całe szczęście kłodzczanie momentalnie za sprawą Michała Weissa i Karola Kutty zdobyli cztery oczka i wyszli na prowadzenie 64:63. Niesieni fantastycznym dopingiem kłodzkich kibiców doralowcy grali niesamowicie agresywnie w obronie, co uniemożliwiało zbudowanie składnych akcji drużyny z Krosna. My z kolei swoje sytuacje kończyliśmy celnymi rzutami spod kosza i po rzucie grającego dziś również bardzo dobre zawody Szymona Tomczaka objęliśmy prowadzenie na 6 minut do końca kwarty 68:63, co natychmiast zakończyło się przerwą na żądanie Marcina Radomskiego. Po czasie na celną trójkę Pawła Śpicy odpowiedzieliśmy dwoma celnymi rzutami niezmordowanego we wczorajszym meczu Pawła Nowickiego (w drugiej kwarcie odnisół bolesną kontuzję nosa) i na nieco ponad 4 minuty do końcowej syreny doralowcy objęli prowadzenie 74:66, a po chwili dwa celne celne rzuty osobiste grającego bardzo solidne zawody Maksymiliana Zagórskiego dały nam dziesięciopunktowe prowadzenie 76:66. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, Miasto Szkła zanotowało serię trzech celnych rzutów trzypunktowych i prowadzenie na 50 s do końca zmalało jedynie do 1 pkt 78:77. Taki obrót spraw nie zdeprymował naszego zespołu i po czasie wziętym przez Jerzego Chudeusza i przy ogłuszającym dopingu kłodzkich kibiców wyszliśmy na prowadzenie 82:77! Niemal równo z syreną za 2 pkt trafiło jeszcze Miasto Szkła, ale to było wszystko na co było stać wczorajszego dnia spadkowicza z ekstraklasy. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem doralowców 82:79!

Wielkie gratulacje i ukłony należą się całej drużynie i trenerowi. Po zeszłotygodniowej porażce w Prudniku wyciągnęli wnioski i potrafili na własnym parkiecie pokonać faworyzowanego przeciwnika. Chcemy także wyrazić ponownie ogromne podziękowania kłodzkiej publiczności z naszym klubem kibica na czele.

Z bilansem 4 wygranych i 5 porażek przesuwamy się w górę tabeli i obecnie zajmujemy 10 pozycję. A już za tydzień naszą drużyną czeka ważny pojedynek wyjazdowy. W poszukiwaniu pierwszej wygranej w obcej hali udamy się do Opola by zmierzyć się tam z miejscową Weegree AZS Politechniką, która obok naszego zespołu występuje w tym sezonie ze statusem beniaminka ligi.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Miasto Szkła Krosno 82 : 79 (19:23, 21:15, 20:22, 22:19)

Punktowali
: Zagórski 17 , Wojciechowski 14 (5 zb.) , Kutta 13 (3×3, 5 zb.), Tomczak 11 (6 zb.), Nowicki 9 (3×3), Madziar 8, Bartkowiak 6 (1×3), Weiss 2, Kowalski 2 (9 as.), Rogalewski (nie grał)

Miasto Szkła: Dymała 21, Śpica 17, Czujkowski 10, Żmudzki 10, Kasiński 7, Oczkowicz 6, Ciesielski 2, Sadło 2, Smarzy 2, Ziółko 2, Walciszewski 0.