Z beniaminkiem o przełamanie! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Polski Związek Koszykówki Kłodzko
Doral
Dziś jest: piątek, 5.06.2020 | Imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria

Wiadomości

« powrótZ beniaminkiem o przełamanie!

Z beniaminkiem o przełamanie!

29.11.2019 20:00 - Łukasz Janas W ostatni dzień listopada nasza drużyna wybiera się na mecz wyjazdowy do Opola, gdzie w pojedynku 12. kolejki rozgrywek 1 ligi zmierzy się ze starym znajomym, z którym w ubiegłym sezonie walczyliśmy o zaplecze ekstraklasy, czyli drużyną Weegree AZS Politechniką Opole!

 
Drużyna z Opola obecne rozgrywki rozpoczęła naprawdę dobrze. Po pierwszych dwóch rozegranych kolejkach miała w swoim dorobku dwa zwycięstwa, zostawiając w pokonanym polu ekipy Pogoni Prudnik ( 90:79 d) i Miasto Szkła Krosno (80:78 w). Po świetnym początku można było się spodziewać dalszej szarży beniaminka. Jednak coś w drużynie AZSu się zacięło. Drużyna przegrała siedem kolejnych spotkań z rzędu i po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmuje ostatnie 14. miejsce w tabeli ligowej.
 
 
Nasz ubiegłoroczny rywal z 2. ligi przed sezonem zasadniczym postawił na stabilizację. W drużynie pozostało wielu zawodników, którzy przyczynili się do zdobycia mistrzostwa, jak choćby silny skrzydłowy/środkowy Adam Cichoń, rzucający/niski skrzydłowy Wojciech Leszczyński czy wychowanek naszego klubu Daniel Dawdo. Ekipę wzmocniło kilku zawodników z pierwszoligową i ekstraklasową przeszłością, którzy stanowią główną siłę zespołu. Wyróżnić tutaj należy rozgrywającego Tomasza Ochońko, podkoszowego Przemysława Szymańskiego czy ,,pierwszą strzelbę" Adama Kaczmarzyka. W trakcie trwania rozgrywek po ogłoszeniu upadłości Polfarmexu Kutno działacze opolskiej politechniki postanowili wzmocnić swój zespół zawodnikiem tej drużyny środkowym Tomaszem Krzywdzińskim.
 
 
W naszej drużynie po zeszłotygodniowej wygranej z jednym z faworytów ligi Miastem Szkła Krosno nie może brakować pozytywnej energii. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach legitymujemy się bilansem czterech zwycięstw i pięciu porażek, co na obecną chwilę pozwala zajmować nam 10. lokatę w tabeli. Jutrzejszy pojedynek w Opolu będzie dla naszego zespołu okazją do odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie, opolanie będą z kolei szukać przełamania po fatalnej serii siedmiu porażek z rzędu. Wierzymy, że tym razem to jednak my wyjdziemy z wyjazdowej potyczki zwycięsko! A że z drużyną trenera Dominika Tomczyka wygrać potrafimy, pokazaliśmy w zeszłym sezonie, gdzie jako jedna z nielicznych ekip potrafiliśmy pokonać AZS na jego terenie 83:79.
 
 
Zapraszamy na to spotkanie naszych wiernych kibiców. Z racji niewielkiej odległości jaka dzieli Kłodzko od Opola zachęcamy do wspierania nas z miejscowej hali przy ul. Prószkowskiej 76/92w Opolu (Kampus Politechniki Opolskiej). Początek tego pojedynku zaplanowano o godz. 18:00.

Sonda