Doral
Dziś jest: niedziela, 8.09.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

« powrótSzczęście nie dopisało .

Szczęście nie dopisało .

06.12.2008 21:51 - Admin Mają czego żałować ci ,którzy nie przyszli dzisiaj na mecz. Po bardzo zaciętym spotkaniu ulegliśmy faworyzowanemu AZS Szczecin 80-82.W pierwszej części gry szczecinianie grali swoją koszykówkę opartą na mocnej grze podkoszowej i wysokiej skuteczności na obwodzie ,my odpowiadaliśmy składnymi akcjami ,ale nie udało się utrzymywać pełnej skuteczności przez co na zakończenie tej części gry przegrywaliśmy 16-21.W drugiej kwarcie zaczeliśmy grać bardziej agresywnie i konsekwentnie w obronie , mocno naciskani rywale choć trafiali z bardzo trudnych pozycji pozwolili nam się zbliżyć na koniec tej części meczu na trzy punkty.Cały zespół pracował bardzo ciężko, Bardzo skuteczną zmianę naszemu jedynemu młodzieżowcowi na boisku M.Lipińskiemu dał P.Bawolski ( prosto po kontuzji) w ciągu kilku minut zdobywając w sumie 5 pkt.Po przerwie goście odpoczeli i z nowymi siłami zaczeli budować przewagę ,skuteczne rzuty za trzy z obrońcą dochodziły celu ,walka pod tablicami dawała więcej szczecinianom.Ostatnia odsłona meczu zdecydowanie należała do nas wtedy to my mieliśmy więcej z gry ,goście mocno naciskani zaczeli tracić piłki, a my z kontrataków zdobywać punkty .Walka rozgorzała na dobre na trzy minuty przed końcem kiedy to zbliżyliśmy się do rywali na 2 pkt.Graliśmy z nieprawdopodobnym poświęceniem ,były akcje kiedy to nawet naraz trzech naszych zawodników walczyło o piłkę w "parterze ".Na ostatecznym wyniku meczu i jego zakończeniu na tym etapie wpływ miała decyzja sędziów oceniająca przerwanie naszej akcji w kontrataku po przechwycie na 7,4 sek, do końca meczu ,jako zwykły faul .Zdaniem wielu kwalifikował się on do oceny jako faul niegodny sportowca , a za taki przysługują rzuty wolne i piłka do wznowienia. To mogło zmienić wynik spotkania.
Mimo przegranej całemu zespołowi należą się wielkie podziękowania za grą .Nasi zawodnicy pokazali,że mają serce do walki na boisku i z takim zaangażowaniem w grze wkrótce sięgną po wygrane.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - AZS Radex Szczecin: 80:82 {16-21,20-18,19-27,25-16}
Punkty dla naszego zespołu zdobywali:Kaczmarek 16, Dżwilewski 13,Radwański 9(1x3), Stochmiełek 9,Motyka 8,Weiss 7(1), Lipiński 7(1),Bawolski 5,Sularczyk 4, Ulrich 2.
Dla AZS Szczecin punktowali: Biela 30(3),Maciej Majcherek 18(3), Pytyś 14,Karaś 7(1),Sudowski 5,Kwietniewski 4, Podgalski 4.