Porażka ze Śląskiem - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: niedziela, 5.05.2024 | Imieniny obchodzą: Irena, Waldemar, Iryda

« powrótPorażka ze Śląskiem

Porażka ze Śląskiem

13.12.2008 23:17 - Admin Nieoczekiwaną przegraną zakończył się dzisiejszy mecz we Wrocławiu.Choć drużyna Śląska wydawała się słabsza niż nasi ostatni przeciwnicy i tym razem zeszliśmy z parkietu pokonani. W pierwszej kwarcie od pierwszych minut nasz zespół dominował na boisku po celnych rzutach Motyki ,Stochmiałka i Kaczmarka prowadziliśmy 9:0 ,pierwsze punkty gospodarze zdobyli w 5 minucie gry. Kolejne akcje wykończone rzutami Stochmiałka i skutecznie grającego w tym fragmencie gry
Bawolskiego doprowadziły do stanu 19-8 dla nas na 1,5 min.przed końcem kwarty .Od tego momentu w tej części meczu punkty zdobywał tylko Śląsk.Druga kwarta była już bardzo wyrównana ,ale to za sprawą sędziów,którzy dość często podejmowali niekorzystne dla nas decyzje szczególnie w akcjach obronnych odgwizdując nam często faule. Na przerwę schodziliśmy z 2 pkt.przewagą.W trzeciej kwarcie pierwsze pkt. zdobył Kuśmierz ze Śląska, ale po czterech minutach to my po rzutach Kaczmarka ,Weisa i Dźwilewskiego prowadziliśmy 47-39, potem jednak nastąpiła kolejna fala nieprzychylnych nam decyzji sędziowskich .Ta sytuacja wpłynęłą destrukcyjnie na nasz zespół ,który przy dobrej obronie gospodarzy nie potrafił rozegrać skutecznego ataku przez prawie 5 minut.Choć przed kolejną przerwą udało nam się utrzymać 3 pkt. prowadzenie, nie było to dobrą prognozą przed ostatnią kwartą. Śląsk rozpoczął ją od od trzech skutecznych akcji zdobywając 8 pkt. i wychodząc po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie.W bardzo nerwowej końcówce udało nam się doprowadzić do remisu na minutę przed końcem, jednak kolejna akcja Kuśmierza dała ponownie prowadzenie gospodarzom Niewykorzystane rzuty wolne i nieskuteczne akcję w ataku zmusiły nas do przerywania akcji faulami , ale mino czterech niewykorzystanych rzutów wolnych przez Rutkowskiego i posiadaniu przez nas piłki w ostatnich sekundach nie udało się przechylić losów meczu na naszą korzyść.Trzeba dodać ,że niepośledni wpływ na ostateczny wyniku meczu mieli sędziowie ,którzy tendencyjnie prowadzili spotkanie sprzyjając wyraźnie gospodarzom.Faktem zapisanym w protokole jest to ,że sędziowie odgwizdali nam 25 fauli , a Sląskowi jedynie 12.Należy jednak przyznać, że w naszym zespole ponownie raziła nieskuteczność na linii rzutów wolnych ,a akcje prowadzone w ataku nie doprowadzały do uzyskania dobrej pozycji rzutowej ,często kończyły się wymuszonymi rzutami w ostatnich sekundach przysługującego czasu gry.
Śląsk Wrocław -Doral Zetkama Nysa Kłodzko 62:61(15:19, 20:18, 13:14, 14:10)
Punkty dla naszego zespołu: G.Kaczmarek 15 (3), Ł.Motyka 10, A.Stochmiałek 9, M.Weiss 8 (2), P.Bawolski 7 (1), M.Lipiński 6, S.Dźwilewski 4, M.Sterenga 2, C.Radwański 0, T.Sularczyk 0, R.Ulrich 0.
Dla Śląska punktowali : P.Bochenkiewicz 15 (2), M.Kuśmierz 16 (1), J.Zalewski 10 (1), D.Jacaszek 9 (1), J.Bartkowiak 4, J.Parzeński 3, M.Rutkowski 3 (1), P.Magdziarz 2, Ł.Malinowski 0, M.Kasiński 0.