Przegrywamy z Pogonią - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
BANER
Dziś jest: piątek, 29.03.2024 | Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

« powrótPrzegrywamy z Pogonią

Przegrywamy z Pogonią

24.01.2021 11:25 W konfrontacji drużyn z dołu tabeli lepsza Pogoń Prudnik. Goście wygrywają 94 : 67.

Niestety uraz M. Kowalskiego okazał się poważniejszy niż sądziliśmy na początku, nasz zespół musiał sobie ponownie  radzić bez nominalnego rozgrywającego.

Początek spotkania należał do naszej drużyny, która w czwartej minucie gry prowadziła 15 : 6, poźniej prudniczanie opanowali sytuację i to oni schodzili na pierwszą przerwę z 2 pkt. prowadzeniem. Słaba dyspozycja na dystansie i zagrożenie przewinieniami kluczowych zawodników, odbiło się na efektywności w grze w drugiej kwarcie. W wyniku łatwo zdobywanych punktów z pod kosza Pogoń, powiększyła różnicę do 10 oczek. Trzecia część meczu była wyrównana, przewaga gości oscylowała miedzy 7 a 12 pkt. i przed ostatnią odsłoną rodziła się nadzieja, że tym razem nasz zespół będzie mógł powalczyć o zwycięstwo w ostatniej kwarcie. Początek IV ćwiartki dawał taką nadzieję, gra toczył się punkt za punkt i  jeszcze na 5,5 minut przed końcem  zryw naszej drużyny zniwelował przewagę Pogoni do zaledwie 5 pkt. Jednak kolejne dwie celne trójki prudniczan odwróciły losy tej części meczu. Nasz zmęczony pościgiem i trudami środowego meczu zespół nie był w stanie odpowiedzieć. W pozostałym do zakończenia pięciominutowym czasie gry , Pogoń wykorzystała okazję i dzięki słabej postawie naszych zmienników zwiększyła przewagę do 27 pkt.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 94 : 67 (23:25, 13:21, 17:17, 14:31)

Punktowali : Nowicki 14, Weiss 13 (1×3), Nowakowski 13 (1×3), Szymański 9, Krajniewski 7 (1×3), Ziółko 7 (1×3), Dawdo 2, Wojciechowski 2, Bernecki.

Pogoń:  Nowakowski 22, Pisarczyk 13, Janiak 12, Kutta 10, Sanny 9, Garwol 7, Madziar 7, Mordzak 7, Sroka 5, Kociuga 2, Kapuściński 0, Mazur 0.

Pozostałe wyniki :

20 kolejka

Rawlplug Sokół Łańcut - Decka Pelplin   23.01.2021 17:30 98:91
Weegree AZS Politechnika Opolska - TBS Śląsk II Wrocław   23.01.2021 17:30 82:76
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Górnik Trans.eu Wałbrzych   23.01.2021 18:00 86:76
GKS Tychy - Miasto Szkła Krosno   23.01.2021 18:00 73:87
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Energa Kotwica Kołobrzeg   24.01.2021 17:00 87:61
WKK Wrocław - TS Wisła Chemart Kraków   24.01.2021 18:00 100:69
KS Księżak Łowicz - Dziki Warszawa   25.01.2021 19:00 98:86