Wygrywamy z Jelonką - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

« powrótWygrywamy z Jelonką

Wygrywamy z Jelonką

28.02.2022 17:08 W sobotnim meczu II ligi pokonaliśmy we własnej hali drużynę Sudetów Jelenia Góra 68:64.

Spotkanie rozpoczęli lepiej goście. W  pierwszej kwarcie obie drużyny zaprezentowały świetną dyspozycję z dystansu. Jeleniogórzanie trafili pięć razy za 3 pkt., nasi odpowiedzieli czterema trafieniami. Duża przewaga wzrostu i masy przeciwników, zmuszała do ogromnego wysiłku w walce o pozycje i zbiórki, to pozwało gościom na zdobywanie wielu punktów z rzutów wolnych. W drugiej kwarcie inicjatywę przejął nasz zespół, który dzięki utrzymaniu intensywności obrony i skuteczności z dystansu szybko odrobił straty, a na jej zakończenie po akcji 2+1 wypracował 5 pkt  przewagę . Po dużej przerwie mecz się wyrównał, goście byli w stanie zmniejszać różnice, ale po udanych akcjach naszej młodzieży w końcówce odskoczyliśmy na 7 pkt.. Na początku czwartej kwarty kontrolowaliśmy wydarzenia, w drugiej jej części konsekwentnie stosowana przez Sudety obrona strefowa pozwoliła im na wyjście na prowadzenie.  Do remisu doprowadziliśmy na 1,5 min. przed końcem, a o zwycięstwie zdecydował kolejny rzut z dystansu grającego trenera R. Wojciechowskiego.

Zetkama La Nonna Doral Nysa Kłodzko  - KS Sudety Jelenia Góra 68:64 (20:27, 21:9, 15:13, 12:15)

Punktowali : Wojciechowski 18 (3×3), Makarczuk 18 (2x3), Zenner 11 (3×3), Weiss 8 (1x3), Kurowski 5 (1×3), Kaczuga 3 (1×3), Szymański 3 (1×3), Szczecina 2, Ptaszyński i Tkaczyk.