Trudny mecz z Zastalem - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 19.04.2024 | Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

« powrótTrudny mecz z Zastalem

Trudny mecz z Zastalem

07.03.2022 16:44 Oczekiwanym lecz nie łatwym zwycięstwem zakończyła się sobotnia rywalizacja z SKM Zastalem Zielona Góra

Spore emocje miały miejsce w II i IV kwarcie. Po wygranej pierwszej, kolejna odsłona meczu należała do gości, którzy nie tylko odrobili straty, ale wyszli na minimalne prowadzenie. Po dużej przerwie nasza drużyna wyszła na parkiet bardziej zmotywowana czego efektem było wypracowanie 8 pkt  przewagi. Najwięcej emocji przyniosła IV kwarta w której zielonogórzanie systematycznie odrabiając straty doprowadzili do nerwowej końcówki. W niej najwięcej zimnej krwi zachował trener R. Wojciechowski i to  jemu w znacznej mierze zawdzięczamy korzystny wynik.

Zetkama La Nonna Doral Nysa Kłodzko  -  Aldemed SKM Zielona Góra 72 : 68 (23 : 18, 11 : 17, 21 :12, 17 : 21)

Punktowali : Wojciechowski 28 (1x3), Makarczuk 14 (2×3), Weiss 11 (1x3), Szymański 6 (2×3), Kurowski 6 (2×3), Zenner 4 (1×3), Szczecina 2, Kaczuga 1, Ptaszyński i Tkaczyk DNP.

Pod dużym znakiem zapytania stoi rozegranie kolejnych meczów i prowadzenie treningów. Hala OSiR w Kłodzku ( jedyny obiekt w Kotlinie Kłodzkiej posiadający certyfikat na rozgrywanie meczów PZKosz szczebla centralnego) została zamknięta dla sportu. Do odwołania podjęto decyzję o przekazaniu hali do dyspozycji jako miejsca noclegowego dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy.