Rozgrywki II ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2022/23 - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Kłodzko
Doral
Dziś jest: sobota, 1.10.2022 | Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Wiadomości

« powrótRozgrywki II ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2022/23

Rozgrywki II ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2022/23

29.08.2022 14:04 Licencje na grę w II lidze otrzymały 63 zespoły, które podzielone zostały na cztery grupy. Pierwsza kolejka rundy zasadniczej odbędzie się w dniach 24-25 września.

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup .
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-16 (grupy A, C i D) oraz 9-15 (grupa B), kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-63 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca w każdej z grup tracą prawo gry w rozgrywkach 2LM.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – mecz i rewanż (1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy - gospodarzem 1 meczu jest drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli.
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

Nasza drużyna trafiła do grupy D w której będzie konkurować z 15 zespołami.

Grupa D

1. BC Obra (Kościan) - Basket Club Obra Kościan
2. BM Slam SA Ostrów Wielkopolski - BM Slam Ostrów Wlkp.
3. KK Kangoo Basket (Gorzów Wlkp.) - EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów
4. KKS (Siechnice) - CM Magnolia KKS Siechnice
5. KKS Basket (Żary) - BC Swiss Krono Żary
6. Klub Sportowy Pogoń Prudnik - Pogoń Prudnik
7. Klub Sportowy Sudety Jelenia Góra - KS Sudety Jelenia Góra
8. Koszykarski Klub Oleśnica - Team-Plast KK Oleśnica
9. Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko - Zetkama Nysa Kłodzko
10. MKS Sokół (Międzychód) - MKS Sokół Marbo Międzychód
11. SKF KKK Maximus (Kąty Wrocławskie) - Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocł.
12. Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej Zastal Zielona Góra - SKM Zastal Zielona Góra
13. Uczniowski Klub Sportowy SP27 (Katowice) - KS 27 Katowice
14. UKS Gimbasket (Wrocław) - Röben Gimbasket Wrocław
15. WKS Śląsk Wrocław - Exact Systems Śląsk Wrocław
16. Wrocławski Klub Koszykówki - WKK II Wrocław

Sonda