Udane otwarcie w Kłodzku - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 19.04.2024 | Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

« powrótUdane otwarcie w Kłodzku

Udane otwarcie w Kłodzku

02.10.2022 10:35 W drugim meczu sezonu we własnej hali nasi koszykarze okazali się wyraźnie lepsi od debiutującej na parkietach II drużyny EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów wygrywając 89 : 51.

Goście nie mieli wiele do powiedzenia w tym meczu. Nasz zespół panował niepodzielnie na parkiecie od pierwszej do  ostatniej minuty. Imponujący był zwłaszcza początek spotkania, kiedy to wytoczono działa największego kalibru. Kolejne trzy celne trójki, mocno stremowały nieco zmęczonych podróżą gorzowian. Odpowiednio ustawiona obrona nie pozwalała rozwijać im skutecznych akcji. Druga kwarta, wynik i rotacja nieco rozprężyła kłodzczan, jednak nie zabierała im pełnej kontroli. Po dużej przerwie drużyna wróciła z celem   wypracowania przewagi nie do odrobienia dla gości. Tak też się stało, po wypracowaniu 30 pkt. różnicy , na boisku można było zobaczyć jak radzi sobie zespół w młodzieżowym zestawieniu. Ostatnia kwarta z przewagą 2 oczek, zakończyła mecz ostateczną 38 pkt. wygraną.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów 89 : 51 (22:8, 21:19, 29:9, 17:15)

Punktowli : Niziński 26 (1×3 ), Rzechtalski 15 ( 5×3 ), Makarczuk 15 ( 3×3 ), Wojciechowski 11, Weiss 9 (1×3 ), Podejko 7, Bernecki 2, Kaczuga 2, Tkaczyk 2, Szymański, Kurowski, Zenner.

Basket Gorzów : Jagielski 10 (1x3), Grzegorczyk 9 , Jachimowski 7, Chodkiewicz 6, Latecki 4 , Wróbel 4, Tomczyk 3 (1x3) , Brodziuk 2, Jercha 1, Kowacki 1.