KS 27 lepszy - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 26.04.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

« powrótKS 27  lepszy

KS 27 lepszy

16.10.2022 10:39 W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie musieliśmy uznać wyższość rywala, lepszy okazał się debiutant KS 27 Katowice wygrywając 62 : 68.

Zespół z Górnego Śląska świetnie rozpoczął sezon wygrywając 3 kolejne mecze. O dobrej formie KS 27 mieliśmy przekonać się w Kłodzku. To co pierwsze dawało się zauważyć do spora przewaga gości w fizyczności. Katowiczanie przyjechali z planem gry i od pierwszych minut gry konsekwentnie starali się ograniczać atuty naszej drużyny.

Pierwsza kwarta była zacięta i wyrównana, ale to goście w końcówce byli skuteczniejsi na lini rzutów wolnych i dzięki temu schodzili na przerwę z 1 pkt. zaliczką. Druga kwarta wyglądała podobnie, a KS często wykorzystywał grę wysokich, jednak to my w ostatnich fragmentach gry wykonaliśmy skuteczną akcję, doprowadzając do remisu. Po dużej przerwie uwidoczniła się przewaga gości, to pozwoliło im zejść na ostatnią przerwę z 10 pkt. przewagą. Czwartą kwartę nasi zawodnicy rozpoczęli od odrabiania strat i na 6 min. przed końcem zmniejszyli przewagę do 2 pkt.. KS odpowiedział dwoma skutecznymi akcjami, ale potem seria celnych rzutów dystansowych pozwoliła nam objąć  1 pkt. prowadzenie. Do końca  zostało 2,5 min. i w tym czasie więcej z gry mieli goście, którzy wykorzystując nasze błędy, straty i nieskuteczność rzutową , zaaplikowali nam 7 pkt. z rzędu doprowadzając do naszej pierwszej przegranej w sezonie . To był ciekawy i wyrównany mecz, który z pewnością mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - KS 27 Katowice 62:68 (18:19, 16:15, 11:21, 17:13)

Punktowali : Wojciechowski 17 (7 zb.), Podejko 13 (1×3, 5 zb.), Zenner 9 (3×3), Weiss 6 (7 zb.), Bernecki 5 (1×3), Niziński 5 (5 zb.), Kaczuga 4, Makarczuk 3 (1×3), Kurowski, Rzechtalski, Ptaszyński, Tkaczyk .