Na tarczy z Kościana - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 25.04.2024 | Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

« powrótNa tarczy z Kościana

Na tarczy z Kościana

13.03.2023 15:13 Niestety nie udało się wywieźć z Kościana zwycięstwa. Przegrywamy w 26 kolejce z Obrą 73 : 80.

Mecz z czwartą siłą ligi na jego obiekcie, wydawałoby się powinien przebiegać pod dyktando gospodarza. Nasz zespół od początku miał coś przeciwko tej teorii. Początek spotkania należał do naszej drużyny, w II kwarcie Obra odrobiła 2 pkt straty, ale po dużej przerwie powiększyliśmy dystans do 9 pkt.. Czwarta kwarta również zaczęła się obiecująco zwiększyliśmy przewagę do 11 oczek, jednak od 4 minuty gospodarze zaczęli systematycznie odrabiać straty. Niestety w najważniejszym momencie spotkania naszą ekipę dopadła niemoc. Obra na 4 min. przed końcem objęła prowadzenie, po chwili powiększyła je do 3 pkt. Na początku ostatniej minuty odpowiedzieliśmy 2 pkt, jednak gospodarze zdobyli kolejne punkty i z powodu braku czasu konieczne było przerywanie gry. Niestety kolejne nasze próby nie wpadały do kosza, co pozwoliło  gospodarzom  z linii rzutów wolnych wypracować 7 pkt. wygraną. Naszym koszykarzom należą się słowa uznania za podjecie walki o zwycięstwo. Szkoda , bo tak niewiele brakowało by zakończyła się sukcesem.

BC Obra Kościan -  Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80 : 73 ( 23 : 28, 18 : 16, 14 : 20, 25 : 9 )

Punktowali : Weiss 23, Wojciechowski 12, Makarczuk 12, Niziński 8, Podejko 6 , Bernecki 5, Zenner 5, Kurowski 2