Pogoń wyrywa w drugim meczu - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
BANER
Dziś jest: czwartek, 28.03.2024 | Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

« powrót Pogoń wyrywa w drugim meczu

Pogoń wyrywa w drugim meczu

13.04.2023 23:52 Nie udało się zrewanżować Pogoni za przegraną w Kłodzku, ponownie gospodarze okazali się lepsi wygrywając 94 : 84

Początek spotkania należał do naszej drużyny, póżniej do głosu doszli gospodarze, końcówka lepsza była w naszym wykonaniu dzięki czemu doprowadziliśmy do remisu . Druga kwarta miała podobny przebieg jednak nasz zespół w końcówce wyszedł na 1 pkt. prowadzenie. Po dużej przerwie gra lepiej układała się po naszej stronie, w ostatnich minutach Pogoń zaczęła budować przewagę, co w efekcie przyniosło jej 7 pkt. prowadzenie przed decydująca częścią spotkania. W czwartej kwarcie mimo walki nie udało się zniwelować różnicy i ostatecznie rywalizacja zakończyła się 10 pkt wygraną gospodarzy.

Spotkanie mogło się podobać, nasz zespół mimo sporej straty z pierwszej rywalizacji, przystąpił do niego nastawiony na walkę o zwycięstwo. Budujące było zaangażowanie całego zespołu, na tym tle wyróżnić należy jego młodszą część. W porównaniu do poprzedniego meczu widoczna była poprawa skuteczności na dystansie, ale to uzyskanie 71,4 % z rzutów za 2 pkt. była rekordowe w sezonie.

Pogoń Prudnik - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 94 : 84 ( 21:21, 21:22, 29:21, 23:20 )

Punktowali dla naszej drużyny : Niziński 27 (3×3), Zenner 13 (3×3), Makarczuk 12 (2×3), Wojciechowski 8, Kurowski 8, Weiss 7 (1×3), Podejko 4, Rzechtalski 3 (1×3), Bernecki 2, Ptaszyński, Tkaczyk.

Pogoń: Nowakowski 25 (1x3), P. Garwol 20(2x3), Krawiec 13(1x3), Nowicki 10, Prostak 10(2x3), Mordzak 8(2x3), Kociuga 4, S. Sanny 4, Krupiński, Madziar, Mazur, M. Sanny.

Tym samym na pierwszej rundzie play off kończymy udział w rozgrywkach o awans do I ligi  sezon 2022/23.