Zwycięstwo na inaugurację - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Doral
Dziś jest: niedziela, 8.09.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

« powrótZwycięstwo na inaugurację

Zwycięstwo na inaugurację

24.09.2023 11:11 Nasz zespół po wyrównanym spotkaniu pokonał w kłodzkiej hali drużynę Śląska Wrocław 81 : 76.

Śląsk to wymagający rywal przekonywaliśmy się o tym niejednokrotnie, rywalizując na różnych poziomach rozgrywkowych. W przedsezonowych przygotowaniach prezentował się dobrze, co zapowiadało trudne spotkania.

Pierwsza kwarta należała do gości, którzy dobrze czuli się na dystansie, to pozwoliło im na wypracowanie 6 pkt. przewagi. W drugiej części nasz zespół lepiej bronił i trafiał z za lini 6,75 m, to umożliwiło doprowadzenie do remisu. Po dużej przerwie rywalizacja była nadal wyrównana, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, a w końcówce po serii rzutów wolnych z obu stron to Śląsk schodził z jednopunktowym prowadzeniem. W kończącej mecz kwarcie początkowo niewielką przewagę mieli goście jednak druga jej część należała do naszej drużyny, która mimo problemów z faulami zagrała dojrzalej i skuteczniej , co pozwoliło wywalczyć zasłużone zwycięstwo.

Start zmagań ligowych oglądała licznie zgromadzona publiczność.

Mecz stał na dobrym poziomie, był ciekawy i wyrównany. Udany powrót na drugoligowe parkiety z przebudowaną drużyną zaliczył trener Marcin Radomski.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko 81:76 (21:27, 21:15, 19:20, 20:14)

Punktowali : Zenner 19 (4×3), Wojciechowski 12, Bernecki 11 (3×3), Kurowski 11 (2×3), Barycza 11 (1×3), Weiss 8 (1×3), Siołek 7 (1×3), Szymański 2, Barnaś, Tkaczyk.