Dziś jest: czwartek, 2.05.2024 | Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Wiadomości

« powrótKościan zdobyty

Kościan zdobyty

29.10.2023 11:21 Nasi koszykarze wygrali na wyjeździe z BC Romli Obrą Kościan 90 : 75.

To był udany wyjazd. Nasz zespół pokazał się ze znacznie lepszej strony niż w poprzednim meczu ( oczywiście przeciwnik nie tej samej klasy) , a także zrewanżował się Obrze za zeszłoroczną porażkę. Mecz rozpoczęliśmy od wysokiego "C" obejmując prowadzenie 9 : 0 , gospodarze odpowiedzieli punktami w 4 min.. Pierwszą kwartę skończyliśmy z 10 pkt zaliczką. Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale nie wprowadziła zmiany w dystansie punktowym między drużynami. Po dużej przerwie nasz zespół wyszedł na boisko bardziej skoncentrowany, dość szybko zbudował przewagę, która w przebiegu kwarty wynosiła od 13-20 oczek.Czwarta części meczu odbyła się pod naszą pełną kontrolą, co w efekcie przyniosło zasłużone zwycięstwo.

BC Obra Kościan -  Zetkama Doral Nysa Kłodzko 75 : 90 ( 16 : 26, 22 : 22, 18 : 23, 19 : 19 )

Punktowali : Weiss 16, Bernecki 16 (1×3), Wojciechowski 14, Zenner 11 (3×3), Siołek 11, Szymański 9 (1×3), Barycza 8, Szafarski 3, Ptaszyński 2, Barnaś, Tkaczyk.

Teraz koszykarzy czeka 2 tygodniowa przerwa w rozgrywkach, która zakończy się w Kłodzku 11.11.2023  meczem z TKM Wocławek,