Wygrywamy w Jeleniej Górze - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: niedziela, 28.04.2024 | Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

« powrótWygrywamy w Jeleniej Górze

Wygrywamy w Jeleniej Górze

18.01.2024 23:02 Zasłużone zwycięstwo odnieśli nasi koszykarze w meczu z Sudetami pokonując jeleniogórzan 99 : 83.

Początek meczu nie wskazywał na łatwą przeprawę z gospodarzami. Początkowe minuty była to gra kosz za kosz, od połowy kwarty przewagę zaczęły budować Sudety, nasz zespół doprowadził do wyrównania dzięki dobrej końcówce. Druga część meczu od początku przebiegała pod nasze dyktando, wysoka obrona i dobra skuteczność pozwoliła wypracować 21 pkt. prowadzenie. Po dużej przerwie nasz zespół utrzymał koncentrację i dzięki konsekwencji w swojej grze powiększył różnice do 32 oczek. Do połowy IV kwarty nasz zespół w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, po wprowadzeniu na parkiet naszych rezerw, poziom koncentracji i skuteczności mocno spadły, wykorzystali do jeleniogórzanie niwelując różnicę do 16 oczek.  Nie powinno to rzutować na dobrą ocenę końcową tego meczu wyjazdowego.

Sudety Jelenia Góra  -  Zetkama Doral Nysa Kłodzko 83 ; 99 (20 : 20 , 14 : 35, 20 : 31, 29 : 16)

Punktowali : Makarczuk 23 (5x3, 6 as.), Szafarski 14 (7 zb.), Niziński 13 (1×3, 6 zb.), Szymański 12 (4×3, 5 zb.), Bernecki 11 (2×3), Wojciechowski 10 (5 as.), Weiss 8 (1×3, 7 zb., 10 as.), Barycza 6, Tkaczyk 2, Zenner DNP.

Pewna wygrana z Sudetami dobrze rokuje przed kolejnym meczem ligowym z Gimbasketem , który odbędzie się w Kłodzku już w nadchodzącą sobotę.