Dziś jest: poniedziałek, 6.05.2024 | Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Wiadomości

« powrótKościan pokonany

Kościan pokonany

11.02.2024 9:29 Dobra postawa w ataku i obronie dała wysoką wygraną 95 : 52 nad Obrą Kościan .

Tylko pierwsze minuty pojedynku mogły sugerować wyrównaną walkę, druga część pierwszej kwarty należała już do naszej ekipy, co pozwoliło zbudować 16 pkt. przewagę. Dominacja od początku II kwarty, ustawiła mecz. Na parkiecie zobaczyliśmy cały skład, każdy z zawodników do wysokiego zwycięstwa dołożył swoją '"cegiełkę". Cieszy szczególnie postawa młodszej części zespołu, która po okresie kontuzji wraca jest już do stabilnej dyspozycji. Może to miec spore znaczenie w najbliższym czasie, ponieważ w związku z udziałem drużyny U-19 w Mistrzostwach Polski nastąpi spiętrzenie gier. Przed nami w nadchodzącym tygodniu już w środę daleki wyjazd do Włocławka, a od piątku rozpoczyna się trzydniowa walka w katowickim półfinale MP. Druligowy mecz z Basketem Pleszew z soboty zostanie przesunięty na inny termin.

Zetkama Doraal Nysa Kłodzko - Basket Club Obra Kościan 95 : 52  (28:12, 29:9, 21:16, 17:15)

Punktowali : Wojciechowski 19, Weiss 14 (2×3), Niziński 11 (1×3), Zenner 11 (3×3), Barycza 11 (1×3), Szafarski 6, Makarczuk 6, Bernecki 5 (1×3), Szymański 5, Tkaczyk 5, Ptaszyński 2.

Kolejny mecz w Kłodzku rozegramy 28.02.2024, naszym rywalem będzie WKK II Wrocław.