Wygrana z Prudnikiem - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: wtorek, 7.05.2024 | Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

« powrótWygrana z Prudnikiem

Wygrana z Prudnikiem

07.11.2009 21:31 - Admin Zwycięstwem naszego zespołu nad Pogonią Prudnik zakończył się mecz V kolejki rozgrywek .Od czasu gdy występujemy w II lidze mecze z Pogonią należą do tych szczególnie trudnych.Zespół z opolszczyzny znany jest dużej determinacji i twardej gry . Te cechy pokazał w dzisiejszym spotkaniu.Mecz dobrze rozpoczął nasz zespół, bo po trzech minutach gry wyszedł na 10 pkt.prowadzenie po skutecznych akcjach P.Malony i G.Kaczmarka.W kolejnych minutach gry sytuacja zmieniła się diametralnie bo to goście przejeli inicjatywę .W krótkim czasie zmniejszyli przewagę do 2 pkt. W końcówce I kwarty gra się zaostrzyła. Zawodnicy z Prudnika często faulowali a nasz zespół wykonywał rzuty wolne. Pogoń za sprawą celnych rzutów za lini 6,25 T.Łakisa utrzymała dystans i na zakończenia tej części spotkania nasz zespół schodził z 4 pkt.prowadzeniem.Drugą kwartę dobrze rozpoczął Prudnik,lecz jej końcówka tym razem należała do naszego zespołu, który w ciągu ostatniej min. zdobywająć z kolejnych akcji 7 pkt wyszedł na 4 pkt prowadzenie.W trzeciej części nasz zespół powiększył przewagę do 9pkt.Ostatnia kwarta była najdłużej rozgrywany fragmentem meczu. Gra ponownie się zaostrzyła i obie drużyny często stawały na linii rzutów wolnych. W tym meczu nasz zespół grał falami .Były momenty dobrej gry , ale sporo momentów przestoju.Ostateczna wygrana cieszy lecz styl mógłby być lepszy. Na wyróżnienie zasługuje dobra gra na obu tablicach i wysoka skuteczność na linii rzutów wolnych M.Płatka .
Doral Zetkama Nysa Kłodzko- Pogoń Prudnik 92:84(25:21, 26:26, 13:8, 28:29)
Dla naszego zespołu punktowali: G. Kaczmarek 30 (3), M. Płatek 19, M. Lipiński 13, P. Malona 10, S. Dźwilewski 9 (1), D. Obrzut 5, G. Fiks 4, T. Sularczyk 2, B. Wyrwas 0, M. Kowalski 0
KS Pogoń Prudnik: T. Łakis 26 (2), T. Madziar 14 (2), B. Trytek 11 (1), P. Janikowski 8 (1), S. Kucia 8, K. Stalicki 8 (2), M. Łakis 5 (1), W. Suprun 4, K. Bolibrzuch 0, T. Kubiak 0
Zdjęcia z meczu autorstwa Daniela w dziale galeria seniorzy.