Przegrywamy ze Stalą - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 2.05.2024 | Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Wiadomości

« powrótPrzegrywamy ze Stalą

Przegrywamy ze Stalą

27.11.2010 19:21 - Admin Po niezwykle emocjonującej IV kwarcie ulegliśmy Stali Ostrów Wielkopolski 80:83.Mecz od początku nie układał się po naszej myśli.Po serii szybkich akcji goście objęli prowadzenie 0:6.Dobrze ustawiony zespół Stali sprawiał wiele kłopotów naszej ofensywie ,po kilku skutecznych akcjach wydawało się,że nasz zespół "zaskoczył" jednak goście nie odpuszczali i grając na bardzo wysokiej skuteczności wypracowali w pierwszej kwarcie 11 pkt. przewagę.Druga kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry, goście kontrolowali sytuację, dobrze radząc sobie pod obydwoma koszami.Po dobrym fragmencie gry udało nam się zmniejszyć przewagą do 7 punktów,jednak ostrowianie szybko wrócili do dobrej dyspozycji i powiększyli swoje prowadzenie na koniec drugiej kwarty do 13 pkt.Po przerwie pomimo kilku zrywów naszego zespołu goście nadal utrzymywali wysoką przewagą, a dzięki dobrej końcówce powiększyli ją o kolejne 5 oczek.Chyba większość kłodzkich kibiców sądziła , że jest po meczu. Jednak nasz zespół już nieraz w tym sezonie pokazywał , że jest niesamowicie waleczny. Po pierwszych kilku minutach wyrównanej gry w IV kwr. zaczęliśmy walczyć dosłownie o każdą piłkę.Zmiana stylu obrony i wielka determinacja w ataku zaczęła przynosić efekty, przewaga Stali malała z minuty na minutę.Do szybkiego odrabiania start przyczyniła się m.in.dobra w tym fragmencie dyspozycja rzutowa M.Lepczyńskiego z za linii 6,75 .Na minutę i kilkanaście sekund do końca goście prowadzili już tylko różnicą 1 pkt. kolejna akcja przyniosła im jednak 3 pkt.Wymiana akcji kończonych rzutami wolnymi doprowadziła do 3 pkt prowadzenia ostrowian na 8 sek. do końcowej syreny.Kolejne sekundy mimo okazji nie pozwoliły na odrobienie strat i doprowadzenia do dogrywki.
W galerii seniorzy zdjęcia z meczu.
Naszej drużynie należą się słowa uznania za walkę do końca , bo naprawdę niewiele brakowało do tego byśmy roztrzygnęli ten niezwykle trudny dla nas mecz na swoją korzyść.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Stal Ostrów Wielkopolski 80:83 (14:25,18:20,23:28,25:10)
Punkty zdobywali:Lipiński 6,Wiess 5,Kowalski 9(2),Płatek 11,Radwański 2,Lepczyński 24(6),Grygiel 12,Ulrich 11.
Dla Stali punktowali:Spala 9(1),Zębski 7,Olejnik 16(2),Wojciechowski 14(1),Dymała 18,Gruszka 4,Spała M. 5(1),Ptak 10,