Dziś jest: poniedziałek, 6.05.2024 | Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Wiadomości

« powrótStal lepsza

Stal lepsza

22.10.2011 21:02 - Admin Po ciekawym meczu ulegliśmy Stali Ostrów Wlk. 70:83.Macz rozpoczął się dla naszego zespołu znakomicie , od początku pierwszej kwarty nadawaliśmy ton grze. Zaskoczeni goście nie potrafili znaleźć drogi do kosza , w ósmej minucie meczu prowadziliśmy 22 : 7. W ostatniej minucie kwarty goście rzutami z dystansu Szawarskiego i Kałowskiego zmniejszyli przewagę do 11 oczek. W drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła ostrowianie zaczęli grać składniej, zdobywali seryjnie punkty doprowadzając w 5 min. do remisu 30:30. W tej części gry znakomitą 100% skuteczność z dystansu prezentował Kałowski ,który trafił 3 krotnie za 3 pkt. Stal po celnym rzucie za 3 Olejnika osiągnęła na zakończenie drugiej kwarty 10 pkt prowadzenie. Po dużej przerwie goście kontynuowała dobrą grę ,świetnie strefę podkoszową penetrowali Matczak i młody Zdębski co pozwoliło im na wypracowanie 25 pkt. przewagi. W drugiej części kwarty nasz zespół odblokował się i zmniejszył nieco stratę. Gdy wydawało się ,że losy meczu są już przesądzone w ostatniej kwarcie nasz zespół zaczął grać z dużo większym zaangażowaniem. Mozolnie odrabianie strat pozwoliło na dwie minuty przed zakończeniem zniwelować przewagę gości do 8 pkt. Niestety w tym dniu słabo wykonywane rzuty wolne przeszkodziły w dalszym zmniejszanie strat ,a Stal po celnych trafieniach Szawarskiego i Sierańskiego mogła się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.
Zdjęcie autor.D.Broniszewski.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 70:83 (26:15, 14:35, 12:24, 16:9)
Punktowali : Sterenga 14, Lipiński 12 Ulrich 11, Gadomski 8, Józefowicz 7 (1), Zubik 6, Weiss 5 (1), Kruk 4, Ciesla 3, Radwański 0, Rozmus 0.
Dla Stali : Kałowski 20 (5), Matczak 13 (1), Sierański 12, Olejnik 10 (2), Zębski 10, Dymała 6, Nowak 5, Szawarski 5 (1), K. Spała 2.