Dziś jest: sobota, 20.04.2024 | Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Wiadomości

« powrótDobra passa trwa

Dobra passa trwa

10.11.2007 23:22 - Admin Kolejną piątą wygraną z rzędu odniosła nasza drużyna.Dzisiejszego wieczoru pokonaliśmy Open Basket Pleszew 91-78. Pierwsza kwarta upłynęła na badaniu się stron. W czwartej minucie prowadziliśmy 10 do 5 ,a kwarta zakończył się naszym prowadzeniem 19:15 . W drugiej kwarcie uwidoczniłą sie nasza przewaga i na przerwę schodziliśmy z 15 punktową przewagą . Wyglądało na to,że kroczymy po pewną wygraną bo na kolejną przerwę dołożyliśmy jeszcze jeden punkt. Prawdziwe emocje rozpoczeły się w 3 min. ostatniej kwarty kiedy mając wypracowaną 22 pkt. przewagę w drużynę przyjezdnych wstąpił nowy duch, który niesamowitą serią 5 kolejnych rzutów za 3 pkt. umożliwił gosciom zniwelowanie przewagi do 7 punktów.

Ta niesamowita pogoń gości zakończyłą się w 7 min. kwarty gdy nasza drużyna uspokoiła grę i odzyskała panowanie na boisku. Koncówka rozegrana z dużą dojrzałością pozwoliłą nam zakończyć mecz z 13 pkt. przewagą. Ponownie kilkoma błyskotliwymi indywidualnymi akcjami popisał się Michał Weiss , ale oczywiście słowa uznania i ogromne brawa należą się całemu zespołowi.
Doral Nysa Kłodzko -Open Basket Pleszew 91-78 (19:15,23:12,22:21,27:30)
Punkty dla naszej drużyny zdobywali: Sterenga 21, Weiss 20,Grygiel 20(2x3), Motyka 10,Radwański 6(1x3),Sularczyk 5, Wyrwas 4,Obrzut 2, Karwik 2.
Dla Open Basket : Parzeński17,Kaczmarczyk 14(1x3), Jaźwiecki 12(3x3),Nizioł 11(1x3),Urbaniak 10(2x3), Wilas 10, Miłoń 4.
W galerii seniory kilka fotek z meczu.

Wyniki pozostałych meczów 8 kolejki :
VB Leasing Siechnice - Śląsk II Wrocław 93:67 (18:26, 30:17, 21:14, 24:10)
Spójnia Stargard Szczeciński - Pogoń Prudnik 93:81 (20:20, 24:20, 22:10, 27:31)
AZS Politechnika Opole - Olimpia Legnica 92:44 (27:16, 19:9, 23:6, 23:13)
AZS OSRiR Kalisz - AZS Radex Szczecin 62:74 (14:23, 19:16, 16:18, 13:17)
Punkty dla AZS Kalisz: Szymczak 20, Buczyniak 17, Olejnik 12, Nowak 6, Szurgot 2, Sierański 1
Dla AZS Szczecin: Majcherek 29, Pytyś 17, M.Kowalski 10

Sudety Jelenia Góra - UKKS 2000 Leszno 99:81 (23:24, 28:14, 23:18, 25:25)
AZS PP Big Plus Poznań - MKKS Zabrze 100:84 (34:24, 25:19, 28:15, 13:26)

Niestety w tej kolejce rozgrywek nasze młodzieżowe drużyny doznały dotkliwych porażek w meczach wyjazdowych.
Kadeci ulegli drużynie WKK I Wrocław 32-143.
Juniorze przegrali z zespołem WKS Śląsk I Wrocław 35- 93