Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: wtorek, 16.04.2024 | Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Kliknij aby powiększyć

Ligowe ostatki

01.04.2009 14:38 Autor - Admin W nadchodzacą sobotę rozegramy ostatni mecz sezonu ligowego 2008/2009 .Naszym przeciwnikiem będzie piąty w tabeli zespół Open Basketu Pleszew. Drużyna Basketu w przedsezonowych notowaniach miała należeć do grupy zespołów , które będą walczyć o fazę play off. Nie były to oceny bezpodstawne ponieważ władzom klubu udało się zbudować ciekawy skład. W Pleszewie występuje między innymi ikona polskiej koszykówki Dariusz Parzeński, Zbigniew Doliński (211cm), Marcin Kałowski,Tomasz Stępień.W pierszej rundzie rozgrywek po podróży w bardzo trudnych zimowych warunkach ulegliśmy Open Basketowi 61-83.
Z pewnością będziemy chcieli zrewanżować się za tamtą porażkę. Zapraszamy wszystkich kibiców w sobotę 04.04.2009 do hali OSiR na godz.17.00...» więcej informacji

Rozgrywki młodzieżowe

30.03.2009 10:03 Autor - Admin W minioną sobotę i niedzielę rozgrywane były mecze dolnośląskich lig młodzieżowych.Nasi kadeci odnieśli dwa zwycięztwa.W sobotę pokonali Mniszka Boguszów Gorce 85-65(15:13,12:20,27:19,31:14) , a w niedzielę wygrali ze Śląskiem Wrocław II 85:70(20:27,21:12,26:16,18:14) .Młodzicy mieli również za przeciwników zespół Śląska Wrocław I, ale im nie udało się zwyciężyć.Wynik meczu 56-86 (8:21,4:24,25:21,19:20)» więcej informacji

VB Leasing pokonany

28.03.2009 23:19 Autor - Admin Wygraną w Siechnicach zakończyła się dla nas XXV kolejka rozgrywek. Mecz miał różne oblicza . W pierwszej kwarcie rozpoczęliśmy dobrze doprowadzając do 12 pkt. prowadzenia w 8 minucie,jednak w miarę upływy czasu w naszej grze zaczęło pojawiać się sporo niedokładności i brak konsekwencji w grze obronnej.Uskrzydliło to gospodarzy, którzy w końcówce drugiej kwarty zdołali zniwelować stratę do 1 pkt.Do trzeciej kwarty nasz zespół przystąpił już bardziej skoncentrowany i zaczął systematycznie budować przewagę,która na koniec kwarty osiągnęła 15 pkt.Ostatnia cześć meczu to ponownie spora zmienność naszej dyspozycji ,często świetna szybka gra w ataku była przeplatana brakiem konsekwentnej obrony.Oczywiście wygrana cieszy ,ale trzeba przyznać ,że zespół VB nie był najtrudniejszym przeciwnikiem i nie wymuszał na naszym zespole gry na najwyższych obrotach, jednak mając w perspektywie mecz z Open Basketem trudno przewidywać ,że bez silnej koncentracji uda nam się go równie łatwo wygrać.
VB Leasing Siechnice -Doral Zetkama Nysa Kłodzko 72-93 (15:21,27:22,11:25,11:25)
Punkty zdobywali:Lipiński 9,Ulrich 2,Bawolski 3(1),Jakóbczyk 25,Radwański 9(1),Stochmiałek 12,Sterenga 16,Dżwilewski 2,Kaczmarek 15,
Dla VB Leasing:Kuciemba 19,Bartkowiak 11,Mielczarek 11,Osfald 11,Zachorski 10,Mańkowski 4,Kabat 2,Bartnicki 2,Cielma 2.
Pozostałe wyniki kolejki:» więcej informacji

Wyjazd do Siechnic

25.03.2009 15:27 Autor - Admin W sobotę 29.03.09 rozegramy w Siechnicach mecz XXV kolejki rogrywek.Nasz przeciwnik zajmuje dwunaste miejsce w tabeli , w poprzedniej rundzie w Kłodzku odnieśliśmy zwycięstwo 92-65. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w hali sportowej Gimnazjum im. Ks. Anny przy ul. Swierczewskiego 40.

» więcej informacji

Wyjazdowa runda młodzieżowa

23.03.2009 11:26 Autor - Admin Dwa dalekie wyjazdy zaliczli nasi młodzieżowi koszykarze w miniony weekend. Z sobotniej wyprawy do Zielonej Góry przywieżliśmy jedną wygraną kadetów 81-70 i wysoką porażkę młodzików 124-12.W niedzielnym meczu w Żarach z Chromikiem młodzicy zrehabilitowali się i odnieśli przykonywujące zwycięstwo 70-54( 10-13,17-10,18-14,25-17).» więcej informacji

Drużyna OSiR Kłodzko zwyciężcą IV Turnieju Sponsorów.

22.03.2009 18:03 Autor - Admin Zwycięzcą IV Turnieju Sponsorów Kłodzkiej Koszykówki została drużyna OSiR Kłodzko.Rozgrywki wstępne odbywały w dwóch grupach ,których zwycięzcy zmierzyli się w meczu finałowym .Zespół OSiR po bardzo emocjonującej końcówce pokonał ekipę firmy Doral 29-27.Trzecie miejsce zajęła reprezentacja firmy Proauto pokonując debiutującą w rozgrywkach drużynę Banku Spółdzielczego.Piąte miejsce przypadło ekipie firmy Robson&Jurcold która wygrała z drużyną firmy Rapmet.Tegoroczny turniej stał na dobrym poziomie ,rezultaty kilku meczów rozstrzygane były dosłownie w ostatnich sekundach gry.Uczestnicy zawodów zapowiedzieli swój udział w następnej edycji turnieju.Zarząd sekcji koszykówki składa podziękowania Bankowi Spółdzielczemu w Kłodzku, firmie E.Leclerc Kłodzko ,Doral i OSiR za pomoc w organizacji turnieju ,Panom Romanowi Dąbrowskiemu i Maciejowi Ostrowskiemu za sędziowanie , a Panu Adamowi Kowalskiemu za prowadzenie zawodów.