Niesamowite emocje i pierwszy krok ku utrzymaniu wykonany! - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: wtorek, 30.04.2024 | Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub

« powrótNiesamowite emocje i pierwszy krok ku utrzymaniu wykonany!

Niesamowite emocje i pierwszy krok ku utrzymaniu wykonany!

09.04.2017 0:58 - Michał Gołdas Co za mecz! Po niezwykle emocjonującym pierwszym spotkaniu fazy play-out zawodnicy Zetkamy Doral Nysy Kłodzko odnoszą bardzo ważne zwycięstwo w Inowrocławiu! Doralowcy pokonali Noteć 78:74 (12:11, 12:26, 29:15,25:22) i objęli prowadzenie w walce o utrzymianie.

Jedno jest pewne: na takie mecze warto przejechać nawet ponad 300 km! Przekonała się o tym fantastyczna grupa 50 kibiców z Kłodzka, która głośno wspierała doralowców w inowrocławskiej hali.

W pierwszym pojedynku fazy play-out nie zabrakło dramaturgii, zwrotów akcji, kapitalnych indywidualnych popisów zawodników, a także emocji do ostatnich sekund. Chociaż wynik po pierwszej połowie nie wskazywał na to.

Wiadomo, pierwsze o taką stawkę wiążą się z ogromnym bagażem nerwowym. Było to widać także w Inowrocławiu. Z początku oba zespoły miały spore trudności ze skutecznym wykończeniem rzutów. Znacznie szybciej z tym problemem poradzili sobie gospodarze, którzy pod koniec połowy wyraźnie odskoczyli kłodzczanom. Wskutek tego zespół Radosława Hyżego schodził do szatni przy marnej dla siebie zdobyczy 24 punktów, tracąc do Noteci 13 punktów.

Czyli tyle, ile w zeszłym tygodniu na koniec sezonu zasadniczego odrobili doralowcy do rywali. Jednak problem polegał na tym, że i tym razem lepiej trzecią kwartę otworzyli gospodarze. Głównie za sprawą D. Adamczewskiego, ktory w drugiej połowie trafiał z niebywałych pozycji zdobywajac w sumie 28 punktów.

Szczęśliwie drużyna trenera Hyżego potrafiła przetrwać niemoc strzelecką i rzutami zza łuku wracającego po chorobie Alka Leńczuka oraz Marcina Kowalskiego, ponownie dała nadzieję przybyłym kibicom na końcowy sukces. Od tego momentu doralowcy w kilka minut odrobili stratę 18 oczek do rywali, i do ostaniej odsłony przystąpili przy 1-punktowej przewdzade.

Ostatnie 10 minut gry to już tylko wojna nerwów. Za nadmiar fauli parkiet musieli opuścić Marcinowie Kowalski i Bluma, ale pozostali zawodnicy stanęli na wysokości zadania i końcówce przechylili szałe na swoją stronę, tym samym dopisując jakże ważne i cenne zwycięstwo na wyjeździe.

A to wszystko na oczach znakomitych kibiców z Kłodzka, która wraz z całą drużyną ogromnie cieszyli się ze zwycięstwa.

To był pierwszy z trzech kroków doralowców do utrzymiania 1 ligi w Kłodzku. Drugi mogą wykonać już w niedzielę. Kolejny mecz fazy play-out w Inowrocławiu o 18.